lyžovačka v alpách

Alpbach – Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

data from iski

Popis strediska

Ponuka lyžovania v lyžiarskej oblasti Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau od decembra 2012 narástla na skoro trojnásobok pôvodnej veľkosti. Prepojením susediacich stredísk svieti odteraz na mape Tirolska oveľa silnejšie ako konkurencie schopné stredisko nielen kvalitou zjazdoviek, úžasnou atmosférou, ale už aj svojou veľkosťou. Pre nás je zaujímavá aj jeho poloha, ktorá je dosiahnuteľná diaľnicou takmer až po cieľ. Diaľničných 500 km ujde rýchlo a odmena v Alpbachu stojí za to.

Zjazdovky sú poväčšine červené, z vlastnej skúsenosti ale vieme, že nie je červená ako červená a v Alpbachu sú to poväčšine „športovejšie“ červené. Miestne svahy si naozaj užijú skúsenejší lyžiari. Tí, ktorí sa nimi ešte len stanú sa ale tiež nebudú nudiť, nakoľko svahov a vlekov na učenie pre veľkých aj malých lyžiarov je dostatok. Pre spestrenie je tu snow park s “fun” traťami pre deti a tiež náročnejšími skokmi a rampami pre skúsenejších.  Zo strediska Alpbachtal je na skok do doliny Zillertal či Brixental.

OKREM LYŽOVANIA

Alpbachtal ponúka nádherný a rôznorodý výber bežkárskych tratí, dá sa tu sánkovať, korčuľovať na klzisku alebo jazere. Pre zimnú turistiku alebo prechádzky je táto oblasť ako stvorená. Len okolie Alpbachu a Kramsachu ponúka 150 km značených udržiavaných zimných chodníkov. Niekoľkokrát týždenne sa konajú aj túry so sprievodcom po neupravovaných chodníkoch. Jeden z tipov je 3-hodinová túra z Alpbachu do Inneralpbachu po označenom chodníku. Niektoré túry sú vyslovene panoramatické a priblížite sa k nim ideálne lanovkou. Oddych si môžete dopriať v cca 28 km vzdialenom vodnom a saunovom svete v dedinke Wörgl.Booking.com

MESTEČKÁ

Kramsach sa nachádza 8 km od Inneralpbachu, východzej stanice pre väčšinu vlekov, je to pár minút autom, parkovanie je bezproblémové, prípadne sa dajú využiť služby skibusu. Priamo v dedine sú svahy ideálne pre začiatočníkov s dvoma vlekmi kde jazdia deti do 15 rokov zdarma. Na jazere Reintal sa dá v zime korčuľovať. Malebná dedinka ponúka aj bežkársku trať popri jazere a udržiavané zimné turistické chodníky.

Alpbach (3,5 km od Inneralpbach) sa pýši titulom Najkrajšia rakúska dedina vďaka homogénnej tradičnej architektúre. Nachádza sa na slnečnej terase 1000m nad morom a dovolenka v Alpbachu znamená čerstvý vzduch, nádhernú scenériu a úžasné možnosti aktivít.

S DEŤMI

Lyžiarske školy, požičovne, hotely, vleky, všetci sú pripravení na príchod svojich najdôležitejších mini-hostí. Stredisko bolo nemeckým odborným magazínom ocenené ako najlepšie rodinné stredisko v Tirolsku. Ponúka baby-sitting pre deti od 2 do 4 rokov, kurzy lyžovania pre deti, detský svet, vleky a zjazdovky pre začínajúce lyžiarske nádeje, ale aj pre pokročilých detských zjazdárov.

AUTOM

Z Bratislavy do Viedne, ďalej na západ po diaľnici až po ďialničný exit Kramsach Alpbachtal odkiaľ je to pár kilometrov. Rýchla a jednoduchá cesta robí z Alpbachu stredisko, ktoré konkuruje aj menej vzdialeným strediskám, do ktorých sa ale dostaneme za rovnaký čas, keďže cesta do iných stredísk často vedie z veľkej časti mimo diaľnic.

 

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Tyrol
 • Nadmorská výška
  650 - 2.025m
 • Zimná sezóna
  25.11.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Alpbachtal Seenland Tourismus Zentrum 1, A-6233 Kramsach

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  29
 • Počet sedačiek
  7
 • Počet kabíniek
  9
 • Modré zjazdovky
  26 km
 • Červené zjazdovky
  54 km
 • Čierne zjazdovky
  13 km
 • Freeride
  16 km

Online kamera: