lyžovačka v alpách

Bad Kleinkirchheim – St. Oswald Skiarena

data from iski

Popis strediska

Bad Kleinkirchheim – St. Oswald (BKK) na juhu Rakúska ponúka šport a zábavu v nadmorskej výške od 1100 do 2055 m n. m. 97% zjazdoviek je tu pokrytých systémom umelého zasnežovania, čo dovoľuje stredisku garanciu snehovej pokrývky až do konca sezóny v apríli. Zároveň je to miesto s nadpriemerným počtom slnečných dní, zvyšujúcich šance na super dovolenkové počasie. Zjazdovky sú dlhé a väčšina má príjemný sklon a označenie “červená”. Zjazdových možností je nepreberné množstvo pri súčte dĺžky všetkých zjazdoviek viac ako 100 km. Jedinečné spojenie lyžovania a kúpeľov najlepšie vystihuje slogan BKK – “Zo zjazdoviek rovno do kúpeľov”. Priamo do pariaceho sa bazéna Rímskych kúpeľov si môžete skočiť hneď po dolyžovaní zjazdovky Franza Klammera – rakúskeho Olympijského víťaza. Kvality strediska ďalej potvrdzuje fakt, že sa na miestnych zjazdovkách jazdí Svetový pohár v lyžovaní. Nezabúda sa ani na freestyle nadšencov, ktorí si môžu zaskákať v snowparku.

OKREM LYŽOVANIA

Bežkári majú šancu vyskúšať vyššie položenú trať na Nockalm v 1 870 m nm, alebo 8 km dlhú trať v údolí. Uvoľnenie v kúpeľoch Roemerbad a St. Katrein s výhľadom na hory je vynikajúci spôsob ako zakončiť deň strávený na kopci. Kúpeľný charakter mesta s 21 vnútornými bazénmi v hoteloch, 50-timi saunami a spomínanými dvoma termálnymi kúpeľmi umocňujú výhľady na okolité kopce Nockberge. BKK je úžasné miesto pre zimnú dovolenku aj pre nelyžiarov, ponúka možnosti vyžitia na čerstvom alpskom vzduchu ako korčuľovanie, turistika (60 km zimných chodníkov), výlety na snežniciach, sánkovanie a v neposlednom rade spomínané kúpele.Booking.com

MESTEČKO

Ubytovania sa nachádzajú vo väčšine prípadov v údolí v center BKK alebo v jeho blízkosti. Dovolenkové mestečko Bad Kleinkircheim a dedinka St. Oswald sú na úpätí svahov a sú od seba vzdialené iba 3.8 km. Väčšie z týchto dvoch – Bad Kleinkirchheim – srdce strediska ponúka výber reštaurácií, kaviarne, bary, potraviny, pekáreň, rôzne športové a iné obchody . Idylická atmosféra mestečka nabáda na prechádzku . V menšom a pokojnejšom St. Oswald prevládajú ubytovacie kapacity a má skôr rezidenčný charakter.

S DEŤMI

Bad Kleinkirchheim-St. Oswald je výborné miesto aj pre rodinnú dovolenku. Umožňujú to moderné lanovky, výborne upravené zjazdovky (aj miernejších sklonov na začiatok aj stredne obtiažne pre pokročilé deti), lyžiarske školy, možnosti požičania detských lyží a zabaviť sa môžu v detskom fun parku.

AUTOM

Je viac ciest ako sa dostať autom do Bad Kleinkirchheim, ale najpoužívanejšia a najpohodlnejšia vedie cez Graz a Klagenfurt. Vzdialenosť cca 430 km trvá prejsť okolo 5 hodín jazdy. Cesta cez Judenburg a Murau je síce kilometrovo kratšia, ale väčšina ľudí ju neobľubuje pre relatívne dlhý úsek cesty, ktorý sa kľukatí mimo diaľnic a rýchlostných ciest.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  1.100 - 2.055m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  Dorfstraße 74, A-9546 Bad Kleinkirchheim

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  13
 • Počet sedačiek
  7
 • Počet kabíniek
  4
 • Modré zjazdovky
  18 km
 • Červené zjazdovky
  77 km
 • Čierne zjazdovky
  8 km
 • Freeride
  n/a