lyžovačka v alpách

Cortina d’Ampezzo

data from iski

Popis strediska

Šport, scenérie, kultúra – taliansky región Cortina d`Ampezzo ponúka skutočné bohatstvo a čaká na objavovanie. Je rajom pre nadšencov zimných športov. Miesto, ktoré v Alpách nemá obdoby ponúka širokú škálu zjazdoviek každej náročnosti, ktoré uspokoja lyžiarov každého veku a schopností, snowboardistov aj free-riderov. Zaujímavými sú napríklad Super8 Ski Tour či Great War Ski Tour. Prvá spomínaná trasa meria 16 km o vinie sa okolo vrchov Averau a Lagazuoi v osmičkovom tvare a ponúka krásne výhľady na vrchy Tofana, Pelmo, Civetta a ďalšie. Trasa venujúca sa 1. svetovej vojne pozostáva z viac ako 80-tich km trás medzi vojenskými historickými a prírodnými zaujímavosťami naprieč troma talianskymi provinciami. V zime sa dá celá trasa stihnúť za jeden deň s využitím svahov, lanoviek a skibusov. Pre skutočných expertov je pripravených 13 čiernych zjazdoviek, kde si môžu preskúšať svoje schopnosti. 5 z nich je v časti Faloria, ďalších 5 vrátane majstrovských v časti Tofana, dve sú v Auronzo a posledná v San Vito di Cadore. Milovníci adrenalínu si to môžu namieriť rovno do snowarku, kde sa nájdu trate aj pre začiatočníkov.

OKREM LYŽOVANIA

Stredisko Cortina d`Ampezzo ponúka aj mnoho ďalších aktivít súvisiacich so snehom a okrem lyžovania a snowboardovania môžu návštevníci zažiť aj ďalšie zimné radovánky ako napríklad korčuľovanie na niekdajšom olympijskom štadióne, sánkovanie, jazda na snežných skútroch, romantický či rodinný výlet na snežniciach. Bežkárske trate sú samozrejmosťou. Po aktívnom dni si môžete vychutnať oddych vo wellness, okrem spa zariadení a hotelov priamo v meste, napríklad aj v nadmorskej výške 2 752 m – v najvyššie položenej saune v Dolomitoch s panoramatickým výhľadom.Booking.com

MESTEČKÁ

Mestečko Cortina d`Ampezzo má tisícročnú históriu a dlhú tradíciu ako turistická destinácia. Na každej strane mesta ja lanovka, ktorá Vás vezme do hlavných častí strediska. Centrum je pre peších, ktorí môžu obdivovať luxusné hotely či módne a športové obchody.  San Vito di Cadore je horské mestečko v nadmorskej výške 1 011 m n. m., 11 km od Cortiny pre tých, ktorí sa na majestátne hory radi pozerajú z nižších polôh. Misurina je dedinka okolo rovnomenného jazera v nadmorskej výške 1 756 m, obkolesená najznámejšími vrchmi, ktoré sú od roku 2009 na zozname svetového dedičstva UNESCO. Vďaka nezávadnosti vzduchu sa tu nachádza centrum na liečbu respiračných chorôb pre deti. Zároveň je ideálnym miestom pre zimné športy. Z toho miesta ste v stredisku za 10 minút.

S DEŤMI

Cortina d`Ampezzo je vďaka každému typu zjazdoviek ideálna aj pre malých lyžiarov. Rodinná dovolenka je cieľová pre celý Ampezzo areál. Zjazdovky, špecializované lyžiarske školy pre deti a občerstvovacie miesta sú len niektoré z možností a každá rodina sa tu bude cítiť spokojne.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Veneto
 • Nadmorská výška
  1.224 - 2.930m
 • Zimná sezóna
  25.11.2017- 14.04.2018
 • Adresa strediska
  Via Marconi 15/B, I-32043 Cortina d'Ampezzo

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  6
 • Počet sedačiek
  28
 • Počet kabín
  5
 • Modré zjazdovky
  45 km (29)
 • Červené zjazdovky
  55 km (33)
 • Čierne zjazdovky
  20 km (12)
 • Freeride
  n/a