lyžovačka v alpách

Gerlos – Zillertal Arena

data from iski

Popis strediska

Zillertal Arena je jedno z najväčších a najmodernejších stredísk Rakúska. Ponúkne obrovské množstvo prepojených zjazdoviek, väčšinou strednej náročnosti. Je tu vynikajúca infraštruktúra vlekov a lanoviek, horských chát a reštaurácií, skibus a veľká ponuka aktivít mimo brázdenia zjazdoviek. Množstvo lyžiarskych škôl a škôlok pomôže začiatočníkom osvojiť si techniku tým správnym spôsobom. Vylepšovanie skokov a trikov sa deje v dvoch miestnych snowparkoch Funpark Hochkrimml aj pre začiatočníkov, a veľký Snowpark v Gerlos-e. V Action Park sa zabavia dospeláci a nuda nehrozí ani väčším deťom. Väčšina zjazdoviek je strednej náročnosti, dostatok terénu je aj pre začiatočníkov a miestne trate označené ako čierne pre expertov sú väčšinou ľahko zjazdné aj pre bežného pokročilého lyžiara. Najstrmšie zjazdovky sa ale naozaj zmenia na náročné najmä pri vytrvalom snežení.

OKREM LYŽOVANIA

Hlavným heslom v Zillertal Arena je zábava. Zábava na lyžiach aj bez nich. Bežkári si môžu vybrať z bohatej ponuky upravovaných bežkárskych tratí (aj vysokohorských). Zábava a pohyb na čerstvom vzduchu to je aj sánkovanie: 6 dráh pre sánkovanie na rôznych miestach strediska (niektoré fungujú aj po zotmení), tobogán Arena Coaster funkčný aj v zime. Korčuľovať, hrať hokej alebo curling sa dá na umelom klzisku v mestečku Zell am Ziller. Veľké množstvo zimných turistických chodníkov láka na prechádzky a túry v alpskom prostredí, v lesoch, popri riekach a okolo malebných mestečiek. Vynikajúce podmienky sú tu aj pre paragliding. Romantika zasnežených údolí zo saní s konským záprahom je alpská klasika, v Gerlose si ale môžete toto všetko užiť priamo zo sedla koňa (aj v zime).Booking.com

MESTEČKÁ

Mestečko Gerlos je jedným z centier lyžiarskeho strediska v nadmorskej výške 1300m n.m. a ponúka jedinečné výhľady na okolité hory. Je tu množstvo ubytovacích kapacít, obchodov, reštaurácií, kaviarní, požičovne, lyžiarske školy. Gerlos je známy bujarým nočným životom a aprés ski koncentrovaným do miestnych barov.

Dovolenková dedinka Königsleiten je najvyššie položená dedina v stredisku v 1600m n.m. a čaká tu na nás sneh bez hraníc, ubytovanie priamo uprostred strediska, vysokohorské bežkovanie, obzervatórium ale aj príjemné aprés ski. Ďalšou možnosťou ubytovania priamo v stredisku je dedina Hochkrimml.

Pokojnejšiu atmosféru ponúka svojim hosťom príjemná dedina Wald na úpätí kopcov, ktorá je spojená s lyžiarskym strediskom skibusom. Wald je priamo napojený na sieť bežkárskych tratí v Pinzgau (200km tratí), v ponuke okrem bežných služieb pre dovolenkárov sú aj konské záprahy alebo krytý bazénový svet Kristallbad.

Rovnako výborne vybavený službami je Zell am Ziller v údolí. Nájdeme tu 7km sánkarsku dráhu, voľnočasový areál (ľadová plocha, tenisová hala, kolky), Arena Coaster tobogán a mnoho ďalších služieb a možností zábavy. Vlekmi a lanovkovými prepojeniami sa dostanete do lyžiarskeho strediska priamo z Zell am Ziller.

S DEŤMI

Rodiny s deťmi ocenia výbornú infraštruktúru, množstvo lyžiarskych škôlok, detské vleky a svahy na učenie. Deti poteší miestny maskot FUNty veľký žltý slon, ktorý dohliada na ich pokroky na viacerých miestach strediska. Ďalšie možnosti aktivít pre deti: sánkovanie, tobogán návšteva vodného svetu vo Wald, alebo v Mayrhofen (8km od Zell am Ziller), korčuľovanie, pre väčšie deti „prelet“ na lane nad zasneženou krajinou (Gerlosstein pri Zell am Ziller)… Stredisko ponúka zľavy z cien skipassov pre deti a mládež.

AUTOM

Najčastejšie si vyberú šoféri cestu po západnej diaľnici (Westautobahn) A1 cez Linz a Salzburg, ďalej smerom na Innsbruck po A12, z ktorej sa odbočí smer Zillertal. Po ceste B169 a B165 až do Gerlos.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Tyrol
 • Nadmorská výška
  1.300 - 2.500m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 15.04.2018
 • Adresa strediska
  Schilift-Zentrum-Gerlos, A-6281 Gerlos

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  18
 • Počet sedačiek
  22
 • Počet kabíniek
  10
 • Počet kabín
  1
 • Modré zjazdovky
  43 km
 • Červené zjazdovky
  89 km
 • Čierne zjazdovky
  11 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: