lyžovačka v alpách

Heiligenblut – Großglockner

data from iski

Popis strediska

Údolná stanica vlekov sa nachádza v krásnej dedinke Heiligenblut, priamo v centre, odkiaľ nás lanovky vyvezú do nadmorskej výšky takmer 3000 metrov. Fantastický výhľad na najvyššiu horu Rakúska a celý masív Grossglockneru umocňuje zážitok z lyžovania na tomto jedinečnom mieste. Väčšina zjazdoviek sú “športovejšie” červené a uspokoja najnáročnejších lyžiarov. Začiatočníci a deti neprídu skrátka, je tu dostatok modrých zjazdoviek a vlek vhodný na učenie. Väčšina zjazdoviek leží nad úrovňou lesa, sú výborne upravené a veľkoryso široké. Jazdenie v alpínskom prostredí Grossglockner Heiligenblut je skutočnou lahôdkou. Výborné snehové podmienky zaručuje nadmorská výška spolu s moderným zasnežovacím systémom.

Stredisko je lákadlom aj pre freeride nadšenov. Prašan a dokonalá sloboda vo freeride aréne Grossglockner Heiligenblut – rozsiahla oblasť  rozdelená do šiestich sektorov od A (Schareck) po F (údolie), čo umožňuje jazdcom zostaviť si vlastný bohatý itinerár na mieru. Keďže ide o prírodný terén, ktorý nie je upravovaný ani zabezpečený, vyžaduje si, aby sa samotní jazdci sústredili na svoju bezpečnosť a mali znalosti o lavínovom nebezpečenstve.

OKREM LYŽOVANIA

Či už sa rozhodnú zimní hostia tráviť čas na kopcoch alebo v údolí, o aktivity nie je núdza. Výhľad na Grossglockner láka aj nelyžiarov na vyvezenie sa lanovkami do strediska. V údolí sa dá korčuľovať, odviezť sa na saniach s konským záprahom, bežkovať na upravených tratiachSánkovať sa dá aj po tme na osvetlenej kilometrovej sánkarskej dráhe. Zimné prechádzky a túry po upravovaných chodníkoch sú tiež lákavým dobrodružstvom a dajú sa absolvovať aj v hlbokom snehu na snežniciach. Namáhané svaly sa dajú príjemne uvoľniť v krytej plavárni v dedinke Heiligenblut.Booking.com

MESTEČKO

Heiligenblut je skutočne malebná dedinka v údolí, obkolesená strmými stenami vysokých hôr a ponúka okrem ubytovacích kapacít aj reštaurácie, bary a obchodíky. Nie je to žiadne veľkomesto, ale ponúka všetky potrebné služby a príma atmosféru. Ubytovacie kapacity sa nachádzajú buď v rámci mestečka Heiligenblut alebo v jeho pokojnom okolí.

S DEŤMI

Stredisko je pripravené na svojich najmenších hostí v Rakúsku tradične-ponúkanými zľavami z lyžiarskych permanentiek. Ponúka lyžiarsky vlek aj svahy pre začiatočníkov, detská lyžiarska škola v Snowlande, kde sa deti učia lyžovať hrou.

AUTOM

Ciest je viac, no najobľúbenejšia vedie z Bratislavy pohodlne po diaľnici na juh cez Graz a Klagenfurt, tesne pred Villachom odbočka smerom na Spittal an der Drau, ďalej cez Obervellach až do Heiligenblutu. Cestovať sa dá napríklad aj cez Semmering, Leoben, Judenburg a ďalej už mimo rýchlostnej cesty cez Murau, Sankt Michael im Lungau, Katchberg a potom na západ cez Obervellach a ďalej do Heiligenblut, kilometrovo je to síce kratšia cesta ale môže trvať dlhšie keďže sa ide veľmi dlho mimo rýchlostných ciest.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  1.301 - 2.902m
 • Zimná sezóna
  08.12.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Hof 94, A-9844 Heiligenblut

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  6
 • Počet sedačiek
  1
 • Počet kabíniek
  4
 • Modré zjazdovky
  20 km
 • Červené zjazdovky
  34 km
 • Čierne zjazdovky
  1 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: