lyžovačka v alpách

Hochzillertal

data from iski

Popis strediska

Hochzillertal je moderné tirolské stredisko na začiatku Zillertalskej doliny. Stredisko vzniklo prepojením pôvodne dvoch stredísk (kopcov) Hochzillertal a Hochfügen. Vzniknuté veľké stredisko okrem ultra-moderných lanoviek a vlekov, moderného zasnežovania a úpravy zjazdoviek ponúka lyžiarom veľkú rôznorodosť terénov. Zároveň láka aj na dĺžku zjazdoviek vzhľadom na vertikálne prevýšenie od údolia až po najvyššie položený bod zlyžujete 1700 výškových metrov. Lyžovačka do výšky takmer 2 400 m n. m. ponúka veľký výber z modrých, červených a čiernych zjazdoviek. Kto by chcel zažiť viac, nájde tu neupravované trate pre freeride. Je jedno či ste začiatočník, expert či lyžujete s deťmi, v lyžiarskom stredisku Hochzillertal si každý nájde svoje obľúbené svahy.

Väčšina zjazdoviek je nad pásmom lesa a terény sa nájdu aj mimo upravených zjazdoviek – najmä na kopci Hochfügen. Zjazdovky v perfektnom stave sú väčšinou strednej náročnosti a dostatočnej šírky. Jazdy si vychutná milovník carvingu, začiatočník ale aj hobby zjazdár. Lákadlom je “zlatá zjazdovka” zjazdára Stefana Eberhartera, ktorá končí v údolí v mestečku Kaltenbach, ktorá je zasnežovaná a osvetlená. Obľúbený je „iSki tracker“, aplikácia, ktorá zanalyzuje Váš deň na lyžiach.

Freestyle je doma v miestnom snowparku Betterpark, s „lines“ pre všetky úrovne zdatnosti, vlastnou „chill area“ a vlastným parkovým vlekom. Ďalší menší park je na kopci Hochfügen. Okrem jazdenia sa Hochzillertal pýši gastronómiou na vysokej úrovni, okrem tradičných alpských chát ponúkne aj oceňované reštaurácie s haute cuisine. Stredisko ponúka niekoľkokrát za týždeň skoršie ranné jazdenie po čerstvo upravených zjazdovkách, prípadne jazdu v ratraku počas podvečerného upravovania kopcov.

OKREM LYŽOVANIA

Lyžiari – bežkári si užijú svoj šport v Hochfügene na 9 km vysoko-položenej bežkárskej trati, alebo na jedno-kilometrovom kolečku v Hochzillertali. Nadšenci pre sánkovanie sa zaručene zabavia na prírodnej sánkarskej dráhe s osvetlením. Hochfügen ponúka ideálne terény aj pre výlety na snežniciach alebo zimnú turistiku. Korčuľovať sa dá na klziskách vo Fügen, Kaltenbach, Stumm alebo na prírodných plochách vo Fugen, Strass im Zillertal alebo Uderns. Po celom dni na vzduchu nie je od veci ohriať sa a zrelaxovať v kúpeľnom komplexe Erlebnistherme Zillertal vo Fügen. Bazénový svet s atrakciami pre všetky vekové kategórie má aj saunovú wellness oázu.Booking.com

MESTEČKÁ

Kaltenbach je centrálne mestečko lyžiarskeho areálu Hochzillertal. Leží v údolí Zillertal a je jedným z nástupných bodov pre lyžovanie v stredisku Hochzillertal. V Kaltenbachu a okolí sa nachádzajú množstvá ubytovacích zariadení všetkých kategórií, nájdete tu obchody, reštaurácie, lyžiarske požičovne a ďalšie služby. V okolí Kaltenbachu sú možnosti pre sánkovanie, bežkovanie a snežnicové výlety. Z Kaltenbachu sa ľahko prepravíte na ďalšie miesta v údolí Zillertal vlakom Zillertalbahn. Ďalším dôležitým centrom diania je mesto Fügen – najväčšie mesto Zillertal-u čo do počtu obyvateľov. Rovnako je nástupným bodom lanovkou do strediska Hochzillertal. Okrem toho ponúkne ubytovanie, obchody, reštaurácie, kaviarne, požičovne a v centre nájdeme veľké lákadlo – bazénový a relaxačný svet Erlebnisthethme Zillertal. Vo Fügen sa dá zažiť netradičná návšteva fabriky na biomasu, ktorá zároveň zásobuje mesto teplom. Návštevníka tu čaká prehliadka so sprievodcom, sledovanie filmu o dreve, prípadne fabrika ponúkne priestory svojej modernej reštaurácie s nádhernými výhľadmi. Horské dovolenkové mestečko Hochfügen leží v nadmorskej výške 1600 m n.m. priamo uprostred strediska Hochzillertal a ubytovaní hostia majú zjazdovky a lanovky priamo pred prahom ubytovania

S DEŤMI

Hochzillertal je priateľský k rodinám s deťmi a to nie len na papieri. Detský svet s pohyblivým pásom, atrakciami a detskou reštauráciou zaručí zábavu najmenším. V ponuke sú kurzy detských škôlok ale aj celodenné stráženie menších detí. Zábavy si deti užijú aj v Erlebnisbad Zillertal vo Fügen, kde je vlnový bazén, lezenie po sieti, šmykľavky, detský bazénik a oddelená detská herňa pre menšie deti.

AUTOM

Najčastejšie si vyberú šoféri cestu po západnej diaľnici (Westautobahn) A1 cez Linz a Salzburg, ďalej smerom na Innsbruck po A12, z ktorej sa odbočí smer Zillertal. Po ceste 169 až do Kaltenbach-u.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Tyrol
 • Nadmorská výška
  600 - 2.360m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 15.04.2018
 • Adresa strediska
  Postfeldstraße 7, A-6272 Kaltenbach

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  22
 • Počet sedačiek
  12
 • Počet kabíniek
  5
 • Modré zjazdovky
  28.70 km
 • Červené zjazdovky
  41.30 km
 • Čierne zjazdovky
  13 km
 • Freeride
  5.10 km