lyžovačka v alpách

Innerkrems

data from iski

Popis strediska

Lyžiarske stredisko Innerkrems v Korutánsku, v srdci národného parku Nockberge, známe aj svojou priateľskou atmosférou. Priaznivá nadmorská výška od 1 550 do 2 200 m n. m. pomáha s dobrými snehovými podmienkami od decembra do Veľkej Noci a okrem množstva snehu je lákadlom aj veľké množstvo slnečných dní. Optimálne snehové podmienky a perfektne upravené široké zjazdovky sem, do tohto menšieho strediska, úspešne lákajú rakúske aj medzinárodné lyžiarske tímy. Miestne svahy sú často používané pre rôzne závody a tréningy, čo dokazuje ich kvalitu, ktorá uspokojí náročných lyžiarov. Stredisko je ideálnej veľkosti a v príjemnom prostredí tu strávia zimnú dovolenku rodiny s deťmi ako aj skúsení lyžiari.

OKREM LYŽOVANIA

Nadmorská výška údolia – 1 500 m n. m. zaručuje zdravý alpský vzduch bez alergénov, v ktorom sa okrem lyžovania dá stráviť príjemný deň na bežkách (6 km Innerkrems, 20 km Schönfeld), zimnej túre alebo sánkovaním. Dá sa tu aj korčuľovať, podnikať túry na snežniciach. Výlet do Sonnalm Stubeck – cca 30 km od Innerkrems stojí za to, keď sa radi sánkujete. Je tu jedna 8 km dlhá prírodná sánkarska dráha a 4 km dlhá upravovaná dráha, na ktorej vrch sa dá vyviezť taxi-ratrakom (min. 8, max. 20 osôb ) alebo absolvovať príjemnú prechádzku. Miestne alpské chaty na Stubecku ako aj v Innerkrems ponúkajú oddych, občerstvenie a kulinárske zážitky.  Ďalšie možnosti bežkovania, úžasných prechádzok a sánkovania sú v Schönfelde (vyše 1700 m n. m.), ktorý je cca 4 km od Innerkrems.   Booking.com

MESTEČKO

Bývanie priamo v Innerkrems je ideálne. Či len otvoríte okno, alebo nd, Austriavybehnete s lyžami na svah, sánkovať sa, alebo na prechádzku, stále ste na zdravom čerstvom alpskom vzduchu. Lanovky sú na skok, auto môže oddychovať a vy si môžete vychutnať krásy zimnej prírody. Innerkrems má dve časti, jedna je koncentrovaná okolo údolnej stanice lanovky, sú tu hotely, kaviarne, lyžiarska škola a požičovňa. Druhá časť je asi 1,3km vzdialená Innerkrems-Ort, dedina s pokojnou a idylickou atmosférou, v minulosti mala svoj význam ako stredisko ťažby železnej rudy. Najbližší obchod s potravinami je v dedine Kremsbrűcke (11km), väčší supermarket v Gmünde (21km). V stredovekom mestečku Gműnd – kultúrnom centre regiónu nájdete okrem historických pamiatok, množstva galérií aj prvé súkromné Porsche múzeum.

S DEŤMI

Väčšina svahov má ideálny sklon na vylepšovanie oblúkov malých lyžiarov. Pre úplných začiatočníkov je tu detský vlek a zjazdovka. Veľkosť strediska zaručuje tú pravú pohodu pre rodinnú lyžovačku bez čakania na vlek, a v prípade ubytovania priamo v dedinke Innerkrems sú vleky doslova na skok, čo robí z tohto miesta perfektnú voľbu pre rodiny s deťmi. V prípade ubytovania v Schonfelde je k dispozícii detský vlek a dva ďalšie menšie vleky.

AUTOM

Ideálna a najrýchlejšia cesta do Lungau vedie cez Semmering, Leoben, Judenburg, odkiaľ sa ide ďalej už len mimo rýchlostnej cesty cez Murau a Tamsweg až do miesta určenia. O viac ako 100km dlhšia cesta vedie z Viedne na západ cez Salzburg, potom na juh po Tauernskej diaľnici až do St. Michaelu, je to viac km po diaľniciach a rýchlostných cestách, ale rozdiel vo vzdialenosti je značný. Pri dlhšom pobyte, pre spestrenie, sa dá autom zaskočiť si zalyžovať aj do susedného regiónu Lungau. Zjazdovky kopca Katschberg sú vzdialené len cca 20km.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  1.550 - 2.200m
 • Zimná sezóna
  16.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  Innerkrems 134, A-9862 Kremsbrücke

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  10
 • Počet sedačiek
  2
 • Modré zjazdovky
  7 km (8)
 • Červené zjazdovky
  27 km (7)
 • Čierne zjazdovky
  2 km (1)
 • Freeride
  25 km

Online kamera: