lyžovačka v alpách

Katschberg

data from iski

Popis strediska

Prázdninová oblasť Lungau na hranici Salzburska a Korutánska patrí medzi stálice v obľúbenosti. Lyžiarske strediská ponúkajú rôznorodé terény pre lyžiarov, vynikajúce služby a jej vzdialenosť je pre nás zo Slovenska tiež lákadlom. S bežnou permanentkou môžeme vyskúšať zjazdy stredísk Fanninberg, Katschberg-Aineck a Grosseck-Speireck, ak si priplatíme za Lungo permanentku pribúda slávny Obertauern, ktorý je ľahko dosiahnuteľný autom (28 km).

Rodinné stredisko Fanninberg ponúka zábavu na snehu pre celú rodinu, detský park s magickým kobercom pre cestu hore kopcom a rozprávkové postavičky pre ozvláštnenie cesty dole kopcom, výborné reštaurácie v horských chatách.

Grosseck-Speireck je obľúbeným strediskom pre náročných lyžiarov, prípadne tých ktorí by si radi užili zjazdy po neupravenom teréne. Nájdeme tu jeden z najkrajších zjazdov do doliny v rakúskych Alpách, pri ktorom sa prekonáva 1 350 výškových metrov a má dĺžku cez 8,5 km až do St. Michael.

Katschberg ponúka jedny z najkvalitnejších carvignových zjazdoviek v Korutánsku, vysokú kapacitu vlekov zaručujúcu krátke čakacie doby a špičkové zasnežovacie systémy sa starajú o spoľahlivú kvalitu snehovej pokrývky počas sezóny. Katchbergské výhľady sú za pekného slnečného dňa nezabudnuteľnou kulisou k lyžovaniu. Región tiež ponúka vynikajúce možnosti pre skialpinizmus.Booking.com

OKREM LYŽOVANIA

Vynikajúca a široká ponuka bežkárskych tratí láka milovníkov tohto zimného športu do regiónu Lungau na terény v údolí ako aj v nadmorskej výške cez 1 600 m n. m. Príjemný čas sa dá stráviť aj relaxom v saniach za konským záprahom. Aktívny nelyžiari uvítajú možnosti korčuľovania (St. Margarethen, St. Michael, Mauterndorf) a zimnej turistiky (vyše 40 km zimných turistických a prechádzkových trás). Celý región je vyhľadávaným strediskom pre zimnú dovolenku aj vďaka svojej nadmorskej výške nad 1 000 metrov n. m. Super zábava sa dá zažiť aj pri sánkovaní na miestnych sánkarských tratiach (aj osvetlená večerná možnosť). Zaplávať sa dá v cca 15 km vzdialenom mestečku Tamsweg v miestnej plavárni (bazén, sauny, detský bazén, vyhrievaný vonkajší bazén…).

MESTEČKÁ

Hotely v rezidenčnej horskej dedinke Katschberghöhe majú skutočne vynikajúcu polohu pre lyžovanie na kopci Katschberg-Aineck. Vleky sú doslova na skok od týchto hotelov. Príjemná dedinka St. Margarethen leží na úpätí kopca Aineck, ktorý je prepojený zjazdovkami a lanovkami s Katschbergom. Pre tých ktorí by si radšej užili bývanie v historickom mestečku perfektnou atmosférou je ideálny 6 km vzdialený St. Michael, kde má údolnú stanicu gondola smerujúca na kopec Grosseck-Speireck. V St. Michaeli nájdeme výborné reštaurácie ponúkajú Rakúske ale aj svetové špeciality. Z tohto strediska sa dá zísť do údolia aj v pokojnej dedinke Mautendorf.

S DEŤMI

Všetky tri miestne kopce sú zariadené na príchod svojich najmenších hostí. Stredisko poskytuje detské zľavy, miestne lyžiarske školy a detské parky ponúkajú kurzy lyžovania pre deti, požičovne držia detské lyžiarske potreby, reštaurácie obvykle ponúkajú detské menu. Faninnberg a Katschberg sa pýšia titulom „rodinné stredisko“, ponúkajú výborné zjazdovky a vleky pre začiatočníkov, na Katchbergu je vynikajúca plytká zjazdovka na učenie, ktorú lemuje pohodlná sedačka.

AUTOM

Ideálna a najrýchlejšia cesta do Lungau vedie cez Semmering, Leoben, Judenburg, odkiaľ sa ide ďalej už len mimo rýchlostnej cesty cez Murau a Tamsweg až do miesta určenia. O viac ako 100km dlhšia cesta vedie z Viedne na západ cez Salzburg, potom na juh po Tauernskej diaľnici až do St. Michaelu, je to viac km po ďiaľniciach rýchlostných cestách ale rozdiel vo vzdialenosti je značný.

 

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  1.066 - 2.220m
 • Zimná sezóna
  01.12.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Katschberg 17, A-9863 Katschberghöhe

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  8
 • Počet sedačiek
  6
 • Počet kabíniek
  2
 • Modré zjazdovky
  10 km
 • Červené zjazdovky
  50 km
 • Čierne zjazdovky
  10 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: