lyžovačka v alpách

Kitzbühel – Kirchberg

data from iski

Popis strediska

Kitzbühel je roky obrovským hitom medzi fanúšikmi zjazdového lyžovania. Nájdu tu presne to čo hľadajú. Veľké množstvo rôznorodých a tip-top upravených zjazdoviek, moderné a pohodlné lanovky a vleky. Dobré snehové podmienky na zjazdovkách má vďaka systému vyše 800 snežných diel a severo-západná poloha blízko okraja hlavného hrebeňa Álp zaručujúca dostatok prírodných zrážok.

Zjazdovky majú väčšinou mäkký trávnatý terén až do výšky 2 000 m n. m., čiže pre dosiahnutie a udržanie lyžiarskych podmienok je postačujúce menšie množstvo snehu než na skalnatých terénoch. Kitzbühel sa pýši až 150-timi lyžiarskymi dňami počas zimných sezón (od novembra do začiatku mája, podľa podmienok). Dlhokánsku tradíciu zjazdového lyžovania podčiarkuje každoročná januárová zastávka Svetového Pohára v zjazdovom lyžovaní a legendárny zjazd na kopci Hahnenkamm (zjazd sa jazdí od r. 1931, súčasťou Svetového Pohára je od 1967).

Vďaka prepojeniu obrovskou 30-miestnou kabínkovou lanovkou 3S medzi vrcholmi Pengelstein a Wurzhöhe sa lyžiari rozpŕchnu na väčšiu plochu lyžiarskeho strediska. Po ceste si užijú nádherné panorámy z najvyššej gondoly sveta – 400 m nad zemou). Nároční lyžiari sa vyberú mimo zjazdoviek najčastejšie na Ehrenbachhöhe, Steinbergkogel, Bichlalm. Zjazdy smerom do Jochbergu sú pri novom snehu fantastické. Bežní pokročilí zjazdári si nájdu tú svoju obľúbenú temer kdekoľvek v stredisku. Obľúbená je oblasť Pass Thurn blízko Mittersillu, kde sa koncentruje menej lyžiarov.

OKREM LYŽOVANIA

Kitzbühel je legendárnym strediskom vďaka dlhej tradícii zjazdového lyžovania ale aj vďaka populárnemu aprés ski životu. Vynikajúce podmienky pre svoj šport tu nájdu aj bežkári (vyše 100 km tratí) a potrénovať nohy na snežniciach alebo v zimných turistických topánkach majú šancu aj turisti. Nádhernú zimnú scenériu aktívne a bez lyží si môžu užiť na zimných chodníkoch na kopcoch po pohodlnom vývoze lanovkami, alebo v údoliach a zasnežených lesoch. Región ponúka vyše 100 km zimných turistických chodníkov.

Prírodné sánkarské dráhy sú napríklad na Gaisbergu, v Hollersbachu a v Neukirchen/Bramberg (a iné) a dávajú ďalšiu možnosť užiť si srandu bez lyží na nohách. Väčšina sánkarských dráh funguje aj po skorom zimnom zotmení. Korčuľovať sa dá na klziskách alebo zamrznutých jazerách vo viacerých mestečkách a dedinkách lyžiarskeho strediska. Zábavu a relax bez mrazivého vzduchu ponúka verejná plaváreň a saunový svet Aquarena v Kitzbüheli alebo superluxusné spa na zámku Schloss Mittersill.Booking.com

MESTEČKÁ

Idylické mestečko Mittersill je z jednej strany obkolesené 3-tisícovskami Národného parku Hohe Tauern a z druhej strany zatrávnenými kopcami Kitzbühelskych Álp. Táto výborná poloha znamená, že toto historické mestečko má dokonalé terény pre zimné radovánky priamo vo svojom najbližšom okolí. V meste nájdeme množstvo ubytovacích kapacít, reštaurácií, kaviarní a ďalších obvyklých služieb.

4 km od Mittersill-u je malebná dedina Hollersbach odkiaľ začína lanovka Panoramabahn, ktorá priblíži lyžiarov k zjazdovkám okolo Pass Thurn, prípadne ďalej lanovkou 3-S cez viaceré ďalšie údolia až na Hahnenkamm. Pass Turn, Mittersill-Hollersbach, Jochberg, Kitzbühel a Kirchberg sú prepojené lanovkami.

Kitzbühel je najznámejšie mestečko v lyžiarskom stredisku, nad ním je slávna hora Hahnenkamm so zjazdovkami Svetového Pohára, kde si chce väčšina návštevníkov aspoň raz počas pobytu zalyžovať. Kitzbühel má príjemné historické centrum s obchodmi, kaviarňami a  reštauráciami. Miestne živé aprés ski je lákadlom pre mnohých návštevníkov.

Na pol-ceste medzi Pass Thurn a Kitzbühel je príjemná dedinka Jochberg, ktorá tiež ponúkne obvyklé služby dovolenkárom a obohatí ich o obľúbené konské záprahy a nočné prechádzky s fakľami. Asi 6 km od Kitzbühelu je vzdialená ďalšia dovolenková dedinka Kirchberg, ktorej kopec Gaisberg ponúka nočné osvetlené lyžovanie.

S DEŤMI

Najslávnejšia zjazdovka pre Svetový Pohár v zjazde nebude to ideálne miesto kde naučiť ratolesti lyžovať, ale aj v tomto stredisku myslia na budúce lyžiarske nádeje a ponuka tomu zodpovedá. Samozrejmosťou sú zľavnené lyžiarske permanentky pre deti a mládež. Nájdeme tu detský svet s tréningovými zjazdovkami a čarovným kobercom pre cestu hore kopcom. Sú tu detské lyžiarske škôlky, vleky pre deti a začiatočníkov nájdeme napríklad v Pass Thurn, Rasmusleiten, ale aj inde v stredisku ľahko dostupné pohodlnými kabínkami. V dedinách a mestečkách okolo strediska Kitzbűhel nie je núdza o ľadové plochy pre korčuľovanie alebo sánkarské dráhy. Deti sa môžu vyblázniť aj v krytej plavárni v Mittersille alebo Kitzbűheli. Stredisko ponúka množstvo reštaurácií s detským menu, bezpečné lanovky pre začiatočníkov a deti. Infraštruktúra jedného s najlepších stredísk Rakúska funguje výborne a zaručí perfektnú rodinnú dovolenku.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Tyrol
 • Nadmorská výška
  800 - 2.000m
 • Zimná sezóna
  14.10.2017- 01.05.2018
 • Adresa strediska
  Hahnenkammstraße 1a, A-6370 Kitzbühel

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  15
 • Počet sedačiek
  28
 • Počet kabíniek
  10
 • Počet kabín
  1
 • Modré zjazdovky
  101 km (29)
 • Červené zjazdovky
  61 km (27)
 • Čierne zjazdovky
  17 km (12)
 • Freeride
  n/a

Online kamera: