lyžovačka v alpách

Kreischberg / Murau

data from iski

Popis strediska

Atraktívne stredisko Kreischberg, druhé najväčšie v Štajersku. Nová 6-sedačka a 10-miestna gondola posúvajú stredisko dopredu a modernizácia stále pokračuje. Výkonný zasnežovací systém vyčarí zimu na zjazdovkách aj keď si pani zima dáva na čas a so snežením sa neponáhľa. Kreischberg je známy naozaj jedinečnou kvalitou úpravy zjazdoviek, čomu okrem majstrovstva zjazdovkového teamu pomáhajú moderné ratraky a stroje pre úpravu terénov v snowparkoch.

Kreischberg je aj rodinné stredisko, kde sa pri super atrakciách pre deti nezabúda ani na to, že zalyžovať si prišli aj rodičia a zdatní lyžiari. Miestny snowpark Airypark pre snowboardérov a free-skierov sľubuje nádielku v podobe širokej ponuky boxov, rail-ov a skokov. Zabaviť sa môžu aj freestyle začiatočníci s menšími bedňami a nízkymi rail-ami. Kreischberg je jednoducho dynamické a rôznorodé stredisko. Začiatkom roka 2015 Kreischberg usporiadal už niekoľký krát Majstrovstvá sveta v snowboardingu a freestyle lyžovaní a stredisko týmito akciami stále posúva dopredu svoju ponuku služieb. Pri kúpe viacdenného skipasu môžete jazdiť v stredisku Kreischberg aj Lachtal.

OKREM LYŽOVANIA

Krásne prostredie okolitých lesov v jednej z najzalesnenejších oblastí Rakúska je ako stvorené pre dovolenku v každom ročnom období. Kreischberg a okolie ponúka bežkárske trate – okruhy pri Murau, pri Zechnerhofe v St. Lorenzen a ďalśí pri dedinke Stadl an der Mur (cca 9km od St. Georgen). Podľa snehových podmienok sa na bežkovanie používa a upravuje aj časť cyklistickej trasy popri rieke Mur. Ďalších 2,5km ponúka samotný kopec Kreischberg po vyvezení sa lanovkou v nadmorskej výške 1700 metrov n. m.

V zime sa dajú v okolí podnikať aj túry bez alebo so snežnicami. Miestna lyžiarska škola ponúka poldenné túry so sprievodcom aj so zapožičaním snežníc a palíc. Romantika v zasneženej krajine môže znamenať oddych a posedenie si v saniach s konským záprahom. Nelyžiari alebo neunaviteľní lyžiari si môžu zakorčuľovať, prípadne sa zabaviť sánkovaním na 1,2 km dlhom upravovanom sánkarskom zjazde. Na kopec vás vyvezie 4-sedačková lanovka a sánkovanie funguje počas Vianočných prázdnin, rakúskych jarných prázdnin a vo víkendové dni od 9.00 do 16.00.Booking.com

MESTEČKO

Bývanie v dedinkách St. Georgen a St. Lorenzen a blízkom okolí je ideálne. Je to na skok k údolnej stanici lanovky, na dosah sú požičovňa lyží, lyžiarska škola, dá sa tu najesť i zabaviť po lyžovaní. Špeciálne odporúčame miestnu piváreň, ktorá je v blízkosti údolnej stanice lanovky, kde sa dá posedieť v príjemnom prostredí a ochutnať pivárske špeciality. Dedinka St Lorenzen je spojená so susedným St. Georgen najväčším samo stojacim dreveným mostom považovaným za skvost Štajerského drevostaviteľstva. Drevo a lesy sú spoločným menovateľom pre túto krásnu a mimoriadne husto zalesnenú časť Rakúska.

Asi 300 m od údolnej stanice lanovky sa nachádza Ferien Park, ubytovacie zariadenie ktorého krytý bazén je otvorený aj pre verejnosť. Najbližšie väčšie mestečko je 7 km vzdialené Murau, kde nájdeme obchody, bary, kaviarne ale aj historické budovy a kostoly. Návšteva môže byť spestrením dovolenkového pobytu v údoli rieky Mur, a tiež sa dá navštíviť mestská krytá plaváreň so saunou.

S DEŤMI

Všetky strediská v Rakúsku ponúkajú pre deti zľavnené skipasy, zopár vlekov a miernych briežkov na učenie, detské lyžiarske školy, Kreischberg je ale ešte o niečo vpredu čo sa týka starostlivosti o najmenších lyžiarov. Miestny detský svet je ideálne miesto na prvé oblúky. Na cestu hore poslúži „čarovný koberec“ alebo detský vlek. Tam to ale nekončí, ďalšie detské atrakcie sú „Kreischi“ trampolínaYabaa Dabba Doo-Land kde sa deti pohrajú s Flinstoneovcami a Dinopark. Obľúbené veselé postavičky na snehu úspešne vylepšujú detské lyžiarske zážitky. Ďalším hitom je snežný tobogán – šmýkanie sa dole kopcom na nafúknutých kolesách alebo šantenie v krytej plavárni Ferien Parku. Kreischberg je jednoducho plný zábavy!  

AUTOM

Ideálna a najrýchlejšia cesta na Kreischberg vedie cez Semmering, Leoben, Judenburg, odkiaľ sa ide ďalej už len mimo rýchlostnej cesty cez Murau až do miesta určenia. Údolná stanica Kreischbergu je od Murau vzdialená cca 7 km.

 

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Styria
 • Nadmorská výška
  868 - 2.118m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  Murtal Seilbahnen Betriebs GmbH, A-8861 St. Georgen ob Murau

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  6
 • Počet sedačiek
  4
 • Počet kabíniek
  3
 • Modré zjazdovky
  17 km
 • Červené zjazdovky
  16 km
 • Čierne zjazdovky
  9 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: