lyžovačka v alpách

Kronplatz – Dolomiten

data from iski

Popis strediska

Kronplatz alebo Plan de Corones, lyžiarske stredisko číslo 1 v Južnom Tirolsku. 32 moderných vlekov a lanoviek Vás vezme z troch rôznych dediniek na vrchol kopca s krásnym výhľadom na všetky svetové strany. Vleky majú vysokú kapacitu a nemusíte sa báť, že stvrdnete v rade. Jazdu z nadmorskej výšky 2 275 m si môžete vychutnať na 119 km zjazdoviek najvyššej kvality. Čo im nedopraje príroda, to doženie moderný systém zasnežovania. Pre začiatočníkov a pokročilých sú tu pripravené široké zjazdovky (priemerná šírka je 40 m) a experti si môžu užiť výzvy tzv. Black Five, tj 5 čiernych zjazdoviek, z ktorých dve majú dĺžku 5 km a prevýšenie takmer 1 300 m. A keď sa deň na svahu máli, môžete si ho predĺžiť obľúbeným večerným lyžovaním na osvetlených zjazdovkách. Kronplatz je atraktívny ako pre lyžiarov, tak aj snowboardistov a ponúka tiež snow park v nadmorskej výške 2 230 m. Nezáleží či ste freestyle šialenec alebo začiatočník, zábava a adrenalín sú garantované. Z Kronplatzu sa veľmi jednoducho dostanete aj do susedného lyžiarskeho strediska Alta Badia skibusom, ktorý premáva každých 20 minút a je zdarma pre všetkých držiteľov skipasu Dolomiti Superski.

OKREM LYŽOVANIA
Na východnej strane hory sú značené zimné turistické trasy s krásnymi výhľadmi na okolité pohoria. Oddýchnuť si počas túry a zohrať sa horúcim drinkom sa môžete v jednej z chát Prackenhutte alebo Lorenzihutte. Zabaviť s deťmi sa môžete aj na dvoch sánkarských dráhach s dĺžkou 500 (Cianross) a 900 m (Korer) či na klzisku. Pre odvážlivcov, ktorí si chcú vychutnať pohľad na Kronplatz zhora, je tu paragliding, ktorý tu má tradíciu. Nejeden z nás si po dni na svahu rád oddýchne vo wellness, ak práve nebývate v jednom zo spa hotelov, môžete v Brunecku navštíviť centrum s 25 m bazénom, detským bazénom a saunami. V areáli sa nachádza aj malá zoo.Booking.com

MESTEČKÁ
Brunico – Bruneck je srdcom údolia Pustertal a kombinuje tie najlepšie vlastnosti regiónu. Je to miesto, kde sa vkus odráža v architektúre, kultúrnych a oddychových aktivitách. Keď prejdete cez impozantné mestské brány, ocitnete sa uprostred živého mesta, nad ktorým sa týči hrad. Dlhé uličky lemujú obchody, butiky, kaviarne a v roku 2009 bolo vyhlásené za najlepšie malé mesto na život v Taliansku. Valdaora – Olang s modernými službami a ubytovacími kapacitami je výborným východiskovým bodom pre lyžovačku na Kronplatzi. Lanovka z tohto mestečka ide priamo až na vrchol. San Vigilio a San Martin sú na opačnej strane kopca. Sú tu dva národné parky s očarujúcou krajinou pre všetkých nadšencov outdoorových aktivít aj v zime (bežkovanie, zimná turistika…). Miestne múzeum Vám odprezentuje históriu a tradície regiónu a vďaka pohostinnosti reštaurácií a hotelov sa tu budete cítiť ako doma.

S DEŤMI
Široké zjazdovky predurčujú stredisko pre rodinnú lyžovačku. Celú východnú stranu pokrývajú najmä modré zjazdovky pre začiatočníkov. Na deti čaká detský park a lyžiarske školy, kde ich inštruktori naučia nielen lyžovať, ale aj sa bezpečne správať na zjazdovke. Pre najmenších do 8 rokov je lyžovanie s rodičom zdarma.

 

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  South Tyrol
 • Nadmorská výška
  1.096 - 2.275m
 • Zimná sezóna
  25.11.2017- 22.04.2018
 • Adresa strediska
  Michael Pacher Str. 11 A, I-39031 Bruneck

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  6
 • Počet sedačiek
  5
 • Počet kabíniek
  21
 • Modré zjazdovky
  52.07 km (27)
 • Červené zjazdovky
  41.95 km (13)
 • Čierne zjazdovky
  24.73 km (7)
 • Freeride
  n/a