lyžovačka v alpách

Livigno

data from iski

Popis strediska

Livigno je lyžiarske stredisko, ktoré je určite na “wishliste” každého lyžiara. Má nezameniteľné čaro, krásnu polohu a okolie (Švajčiarsky národný park, národný park Stelvio), často sa mu tiež hovorí “Malý Tibet“. Výborné snehové podmienky vďaka nadmorskej výške zaručujú super lyžovačku so sezónou trvajúcou obvykle od konca novembra až do mája a práve na začiatku a konci sezóny môžete využiť výhodné ceny ubytovania so skipasom v cene. Livigno si tiež veľmi často užíva slnečné počasie, ideálne pre objavovanie terénov obkolesujúcich mestečko. Vysoko-kapacitné vleky a lanovky znamenajú krátke, väčšinou nulové čakanie v rade na vlek. Terény sú v stredisku takmer výlučne nad hranicou lesa. Na svoje si prídu nároční a skúsení lyžiari. Tí, ktorí si trúfajú menej tu nájdu aj miernejšie modré zjazdovky. V Livignu lyžujete prakticky na hranici so Švajčiarskom, s talianskou zábavou a cenami k tomu. Malý Tibet sa postará o kvalitu zjazdoviek aj vďaka modernému umelému zasnežovaniu pre menej snehovo-výdatné zimy a vďaka armáde raktrakov pripravených preparovať zjazdovky každý deň. Miestna suchá klíma pomáha udržiavať dlho výbornú kvalitu snehu. Kopce MottolinoCarosello 3000, ktoré ležia oproti sebe cez údolie zaručujú lyžovanie na slnku počas celého dňa vďaka severo-južnej orientácii údolia.

OKREM LYŽOVANIA

V lete aj v zime prichádzajú do Livigna návštevníci, ktorí nejdú vyslovene za adrenalínom spojeným so spúšťaním sa z okolitých hôr. Príjemná a zdravá klíma nabáda k prechádzkam (10 km chodníkov popri rieke v zime). Celoročne môžete využiť 17 km chodníkov pre peších aj cyklistov, obe skupiny majú samostatný pruh. Pozdĺž celej trasy je množstvo výstupných bodov, takže sa viete jednoducho vrátiť späť do mestečka. Nechýba ani vybavenie ako odpočívadlá s lavicami a stolmi, detské ihriská, pre cyklistov „prvá pomoc“ s náradím a je tu tiež zóna vyhradená pre štvornohých priateľov. Výlet po okolitej zimnej prírode sa dá absolvovať aj so snežnicami, mimo upravených zimných chodníkov. Mnohí sa radi túlajú po meste a navštevujú obchodíky a kaviarne

V zime sa dá absolvovať aj exkurzia na koňoch, snežných skútroch, na viacerých miestach je možné sa spustiť na nafukovacom kolese na miesto sánok, alebo sa rovno ísť sánkovať k vleku číslo 17. Cyklonadšenci si môžu vyskúšať zimné jazdy na „fat bikoch“. Livigno ďalej ponúka 30 km upravovaných trás pre bežkárov a ak ste fanúšikom biatlonu, určite vyskúšajte novú Biathlon Arenu s 12 strelnicami, kde trénujú aj národné tímy. Pravidelne sa tu konajú kurzy s profesionálnymi inštruktormi. Bazénové a saunové centrum Aquagranda ponúkne športovú časť s plaveckým bazénom a fitness. Okrem toho je v Aquagrande aj relaxačná časť s vnútorným, vyhrievaným vonkajším bazénom a saunovým svetom. Dajú sa tu absolvovať rôzne ozdravné a skrášľovacie procedúry, alebo sa tu dá absolvovať výdatný tréning.

Booking.com

MESTEČKO

Livigno je roztiahnuté dlhé mestečko v údolí medzi kopcami na ktorých sa lyžuje. Je to nádherné miesto obkolesené Alpami, ktoré si zachováva svoju horskú atmosféru aj vďaka rekonštrukciám starých domov v pôvodnom štýle. V Livignu sa nebúra ale opravuje a nové sa stavia tak aby zapadlo. Mestečko má dlhokánsku pešiu zónu s obrovským množstvom obchodov, reštaurácií, kaviarní. Je tu niekoľko vynikajúco zásobených supermarketov, nakúpite športovú ale aj inú módu. Úplne najviac sa oplatí nákup parfému, či kvalitného značkového alkoholu. Od roku 1910 je Livigno bezcolnou zónou. Najmä ceny alkoholu, parfémov a v neposlednom rade benzínu a nafty sú podstatne nižšie ako bežne v Taliansku. Prechádzky po meste a po jeho pešej zóne sa dajú alternovať s prechádzkami pozdĺž riečky, ktorá kopíruje údolie. Reštaurácie v Livignu ponúkajú miestne jedlá (ako napríklad pastu pizzocheri), talianske a iné dobroty od výmyslu sveta.

S DEŤMI

Livigno ponúka detský zábavný FunPark s vonkajšou aj vnútornou časťou s atrakciami pre deti a s klziskom. V stredisku je dostatok modrých zjazdoviek pre učenie detí a niekoľko lyžiarskych škôlok. O úplne maličké deti od 3 mesiacov veku sa postarajú v jasliach Pollicino. Vo vode sa dá s deťmi vyšantiť v centre Aquagranda.

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostňuje najkratšiu cestu cez Viedeň, Linz, Salzburg a Innsbruck, ďalej na západ smerom po Inntal Autobahn smerom na Voralberg, na Knoten Oberinntal sa odbočí na juh smeruje sa na St Moritz a po krátkom prejazde švajčiarskym územím sa prejde cez hranice za ktorými už je Lago di Livigno okolo ktorého ide cesta až do centra Livigna. Od odbočky z Inntaler Autobahn je to cca 120 km.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Lombardy
 • Nadmorská výška
  1.816 - 2.785m
 • Zimná sezóna
  24.11.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  23030 Livigno, Province of Sondrio, Taliansko

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  11
 • Počet sedačiek
  13
 • Počet kabíniek
  6
 • Modré zjazdovky
  30 km (29)
 • Červené zjazdovky
  65 km (37)
 • Čierne zjazdovky
  20 km (12)
 • Freeride
  n/a