lyžovačka v alpách

Nassfeld

data from iski

Popis strediska

Nassfeld je jedno z najobľúbenejších stredísk Korutánska a celého Rakúska. Po tom ako tu človek lyžuje pochopí prečo. Lyžovanie v Nassfelde je zážitok pre skúsených ale aj začínajúcich lyžiarov. Zjazdoviek je obrovské množstvo, je z čoho vyberať. Vynikajúca infraštruktúra, najmodernejšie lanovky, perfektné služby a veľmi rôznorodé zjazdovky presvedčia aj najväčšieho skeptika. Svahy sú vďaka členitosti strediska otočené na rôzne svetové strany, na každý svieti slnko inokedy. Všetky zjazdovky sú každé ráno perfektne upravené a skorým ranným lyžiarom ponúknu fantastickú jazdu po „manchestri“. Terény sú ideálne na carving, dajú sa nájsť aj príjemné freeride možnosti ľahko dostupné z lanoviek, poniektoré aj značené. Ďalším lákadlom je výhľad a okolité prostredie. Nassfeld ponúka nádherné pohľady na okolité skalné vrcholy dolomitov a šance na výhľady sú tu dobré vďaka veľkému počtu slnečných dní.

OKREM LYŽOVANIA

V zime láka Nassfeld najmä zjazdových lyžiarov. Možno preto, že tí ostatní o fantastických prednostiach už vedia a ani ich lákať netreba. Možnosti zábavy pre milovníkov zimy, ktorí neholdujú zjazdovému lyžovaniu sú tu výborné. Región ponúka 80 km bežkárskych tratí rôznej náročnosti, 55 km zimných turistických chodníkov, 5 sánkarskych dráh, 7 km2 prírodných ľadových plôch na jazerách Weissensee a Pressegger See pre rôznorodú zábavu na ľade od korčuľovania až po ľadový golf. Okolitá krajina pozýva aj na túry so snežnicami a ďalšou atrakciou sú možnosti relaxu v horských wellness areáloch miestnych hotelov (aj pre neubytovaných hostí) alebo v Aqua-Arene v Kötschach-u.Booking.com

MESTEČKÁ

Údolná stanica lanovky Millennium-Express, ktorá Vás z údolia vyvezie bez stresu do lyžiarskeho strediska sa nachádza v mestečku Tröpolach. Centrum mestečka ponúka športové obchody, požičovne, lyžiarske školy, kaviarne, pizzerie a reštaurácie. Pri údolnej stanici lanovky je bezproblémové a bezplatné parkovanie, takže nie je problém sa sem priviezť autom aj z ubytovania v okolitých dedinkách v údolí. Premáva tu samozrejme aj skibus a medzi parkoviskami a lanovkou prevezie lyžiarov pohodlne vláčik ťahaný traktorom.

Priamo v stredisku na svahoch a vo vyššej nadmorskej výške sa dá bývať tiež. Tieto horské dedinky tiež ponúkajú dovolenkárom potrebné služby. Dostať sa sem dá autom. Sú to obľúbené dovolenkové dedinky Sonnleitn a Sonnenalpe v 1300 a 1500 metrovej nadmorskej výške. Pobyt priamo na svahoch má určite svoje čaro, ale odkedy premáva veľká kabínková lanovka Millennium-Express bývanie v údolí už neznamená nekonečnú kľukatiacu sa horskú cestu do strediska.

S DEŤMI

Stredisko ponúka detské zľavy, detskú lyžiarsku škôlku a veľa terénov na učenie pre malých začiatočníkov. Výborné je, že tieto terény sa nenachádzajú hlboko v údolí ale uprostred strediska. Je tu teda väčšia šanca kvalitnejšieho snehu a pekného slnečného počasia. V Sonnenalpe aj okolo Tressdorfer Alm (druhá stanica Millennium-Express) nájdeme množstvo modrých zjazdoviek ideálnych pre trénovanie a vylepšovanie oblúkov. Mnohé hotely ponúkajú detské škôlky pre ubytovaných hostí, miestnosti na hranie a bazény kde sa dá s deťmi vyšantiť.

AUTOM

Najpohodlnejšia cesta do Nassfeldu vedie cez Wiener Neustadt, Graz, Klagenfurt a Villach za ktorým sa odbočí z diaľnice a prejde ďalších cca 40km mimo rýchlostných ciest. O pár km je kratšia cesta cez Semmering, Leoben, Judenburg, Tamsweg a Spittal an der Drau, je to ale neporovnateľne viac km mimo diaľnic a rýchlostných ciest.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  610 - 2.200m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Sonnenalpe Nassfeld, A-9620 Hermagor

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  16
 • Počet sedačiek
  9
 • Počet kabíniek
  5
 • Modré zjazdovky
  30 km
 • Červené zjazdovky
  69 km
 • Čierne zjazdovky
  11 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: