lyžovačka v alpách

Paganella

data from iski

Popis strediska

Stredisko na náhornej plošine Paganella ponúka lyžovanie z polôh nad 2000 m, odkiaľ sa potom zjazdovky ponoria do zalesnenej časti. Sú široké a bezpečné, 95% z nich je pokrytých zasnežovacím systémom pre prípad, že by príroda s poriadnou snehovou nádielkou váhala. Modré zjazdovky ocenia začiatočníci a rodičia s deťmi, ktoré potrebujú nabrať skúsenosti. Rozhodne ale nejde o stredisko so zjazdovkami len pre nich. Tí ktorí hľadajú výzvu ju určite na ostatných svahoch nájdu. Trénuje tu aj reprezentačný team USA, takže máme šancu preveriť svoje schopnosti na rovnakých zjazdoch ako top športovci. Nájdu sa tu zjazdovky ideálne pre carving a niekoľko dlhých zjazdov kľukatiacich sa až do mestečka. Lanovky v stredisku sú rýchle a moderné, freestyle sa dá potrénovať a zabaviť sa tak v miestnom snowparku. Paganella sa týči ako stena nad okolitou krajinou a 360° výhľady na Brentské Dolomity sem lákajú lyžiarov a turistov ako ďalšia atrakcia okrem zjazdoviek.

OKREM LYŽOVANIA

Paganella ponúka bežkárske trate v Andale (2 okruhy), blízko miestneho športového centra. Jeden z okruhov je osvetlený do 21.00 a druhý vedie cez okolité lesy. Dajú sa tu podnikať prechádzky so snežnicami a odviezť sa na saniach s konským záprahom. Výletníci by nemali obísť ani pekné mestečko Molveno s pešou zónou. V Andale je športové centrum, kde sa dá korčuľovať na krytej ľadovej ploche. V centre Acqua-in sa dá zaplávať v 25 m bazéne, a Acqua-in zaručí aj relax v saunovom svete alebo pri skrášľujúcich procedúrach.Booking.com

MESTEČKO

Mestečko Andalo je srdcom strediska, nachádza sa hneď pri lanovkách Paganelly, na úpätí zjazdoviek, čo znamená, že k ubytovaniam v Andale sa väčšinou dostaneme na lyžiach. Andalo je perfektne vybavené pre dovolenkárov, sú tu reštaurácie, pizzerie, bary, kaviarne, diskotéky a aj športové centrum s bazénom, saunou a ďalšími športovými a skrášľovacími možnosťami.

Dedinka Fai della Paganella sa nachádza na panoramickej terase medzi horami. Nájdeme tu množstvo ubytovacích kapacít, ale dedina nestratila svoj tradičný horský charakter. Údolná stanica lanovky do strediska je vzdialená 800m z centra Fai della Paganella. Okrem lyžovania ponúka Fai della Paganella aj možnosti pre prechádzok s úžasnými výhľadmi do údolia Adige.

Molveno je elegantné horské mestečko na brehu rovnomenneho jazera. Lyžiarske vleky sú vzdialené 5km. Dominuje tu tradičná alpská architektúra, mestečko má aj príjemné centrum s pešou zónou.

S DEŤMI

Čo sa týka lyžovania, stredisko ponúka  miernejšie zjazdovky ideálne pre deti, všetky obsluhujú pohodlné sedačky. Tieto menej strmé svahy sú koncentrované na mapke strediska skôr v pravej strane. Deti lyžujú podľa veku so zľavneným skipasom. Perfektný je aj miestny detský Paganella Fun Park (vstup cca 8€) kúsok pešo od centra Andala, snežný zábavný park pre deti každého veku. Ponúka lúčku pre lyžiarske začiatky, snowtubing (šmýkanie na nafukovacích kolesách), sánkovanie, ihrisko s nafukovacími atrakciami pre deti, snack-bar, slnečnú terasu. Ďalšie miesto kde sa deti môžu vyšantiť na snehu je Detský park Gaggia priamo v stredisku v 1300m nadmorskej výške. V športovom centre v Andale je okrem 25 m plaveckého bazénu aj detský bazén so šmykľavkou.

AUTOM

Paganella je obľúbeným strediskomaj vďaka bezproblémovému prístupu. Iba 18km od Brennerskej diaľnice. Z Bratislavy cestuje autom väčšina šoférov po západnej diaľnici cez Viedeň, Linz, Salburg, ďalej cez Innsbruck a potom na juh cez Brennerský priesmyk do Talianska cez Bolzano, ďalej na Trento. Ďiaľnicu opúšťame pri Mezzolombardo, odkiaľe je to do strediska Paganella skutočne na skok.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Trento
 • Nadmorská výška
  1.040 - 2.125m
 • Zimná sezóna
  -
 • Adresa strediska
  Piazzale Paganella, 4, I-38010 Andalo

Lyžiarske informácie

 • Počet sedačiek
  12
 • Počet kabíniek
  2
 • Modré zjazdovky
  15 km (10)
 • Červené zjazdovky
  30 km (13)
 • Čierne zjazdovky
  5 km (1)
 • Freeride
  n/a