lyžovačka v alpách

Schladming / Planai – Ski amadé

data from iski

Popis strediska

Región Schladming – Dachstein spája štyri obľúbené kopce. Reiteralm, Planai, Hochwurzen a Hauser Kaibling. Permanentka platí v regióne Schladming-Dachstein aj na Fageralm, v Ramsau, na ľadovci Dachstein, v Galsterbergu a Stoderzinken, čo rozširuje možnosti. Kompletná dĺžka zjazdoviek , ktoré sú prepojené lanovkami je 125 km. Pri zakúpení permanentky s viac ako jednodňovou platnosťou sa otvárajú ďalšie a ďalšie možnosti, keďže táto platí v celej mamutej oblasti Ski Amadé. Spomínať špičkové služby pre lyžiarov, garanciu snehu od prvých chladných dní aj mimo ľadovca (obvykle už v októbri), parkovanie, skibus, prepracovaný systém zasnežovania, reštaurácie, to v prípade jedného z najmodernejších Rakúskych stredísk naozaj nemá zmysel. Stačí raz zažiť a človek je rozmaznaný na zvyšok svojej nadšeneckej lyžiarskej kariéry.

Planai & Hochwurzen (max. 1894 m n. m.)

Planai & Hochwurzen sú centrom lyžiarskeho regiónu Schladming – Dachstein. Zažiť tu môžete výnimočnú lyžovačku a pravú zimnú zábavu. Či ste začiatočník alebo expert, široké a perfektne upravené zjazdovky na kopcoch Planai a Hochwurzen sú pre Vás to pravé. Najznámejšou je 4,6 km dlhý FIS zjazd z vrcholu až k údolnej stanici, ktorý dá zabrať aj trénovaným stehnám. Zo Schladmingu Vás vyvezie nahor úplne nová moderná 10-miestna gondola.

Pre malých lyžiarov je tu Hopsi detský svet. Pri lanovke Märchenwiesenbahn nájdete Snowpark, Funslope a Funcross so širokou ponukou tratí s prekážkami, tunelmi, skokmi a rampami pre malých aj veľkých. Otvorené je nielen cez deň, ale aj večer. Na kopec Hochwurzen Vás okrem iného pozýva aj 7 km dlhá sánkarska dráha, ako cez deň, tak aj vo večerných hodinách. K začiatku dráhy Vás vyvezie lanovka Gipfebahn Hochwurzen. O občerstvenie sa nemusíte strachovať, na oboch kopcoch natrafíte na množstvo útulných horských chatiek a reštaurácií.

Reiteralm (max. 1860 m n. m.)

Veľmi populárny tréningový kopec Rakúskych lyžiarov ponúka svetovú triedu jazdenia aj nám nadšencom. Údolná stanica je v Gleimingu, pár metrov od dedinky Pichl Mandling. Na Reiteralme nájdeme príjemné zjazdovky, ktoré majú po väčšine náročnejší charakter, ale nie sú to čierne padáky. Nájdu sa aj miernejšie svahy a je tu tiež detský svet a menší Snowpark, čiže sa zabaví celá rodina. Horské chaty sú vyhlásené Rakúskymi špecialitami pod zub a fantastickou atmosférou pre relax.

Hauser Kaibling (max. 2015 m n. m.)

Najvyšší kopec spomedzi susedov sa týči nad dedinkou Haus im Ennstal odkiaľ premáva (ako inak) moderná lanovka a pýši sa „najkrajšími zjazdovkami“. Znie to ako silné tvrdenie, ale treba uznať, že majú niečo do seba. Hauser Kaibling sa pravidelne ako aj jeho susedia umiestňuje veľmi vysoko v rebríčkoch Top Rakúskych stredísk a po úžasnom tempe investícií do vylepšení v posledných rokoch sa niet čo čudovať.Booking.com

OKREM LYŽOVANIA

Podľa gusta sa dá venovať aktivitám na čerstvom vzduchu alebo aj vo vnútri. Dá sa hrať tenis, squash, kolky, plávať, saunovať sa, vybehnúť na túru na niektorý z obrovského množstva zimných turistických chodníkov, posedieť v konskom záprahu, bežkovať (na ľadovci, v Ramsau plus ďalšie možnosti v údolí, v celom regióne Schladming Dachstein je vyše 450km tratí), sánkovať sa, korčuľovať. Keď vyjde pekné počasie určite stojí za to vyviezť sa na ľadovec Dachstein nad dedinkou Ramsau. Pohľad z úžasnej vyhliadkovej terasy Sky Walk nad 250m vysokou kolmou skalnou stenou je nezabudnuteľným zážitkom. V meste Altenmarkt, ktoré je vzdialené 18km od údolnej stanice kopca Reiteralm sú vznikajúce termálne kúpele s liečivou slanou vodou a so saunovým svetom. Je tu vonkajší vyhrievaný bazén, detský bazén, bazén s vlnami a relaxačné bazény s rôznou koncentráciou soli, vírivka. Rozľahlý je aj saunový svet s rôznymi typmi sáun a ochladzovacími sprchami a bazénikom.

MESTEČKÁ

Pichl Mandling je malá dedinka na úpätí Reiteralmu, spolu s Vorbergom a inými menšími dedinkami si zachovali skutočne pokojnú dedinskú atmosféru. Podobne aj Haus im Ennstal. Oproti tomu centrum Schladmingu s pešou zónou, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi je živým centrom športového turizmu v tejto oblasti. Ďalšie dedinky s ubytovacími možnosťami sú vo vyššej nadmorskej výške Ramsau, ktoré je nad údolím na severnej strane pod stenami Dachsteinskeho masívu. Kúsok nižšie smerom do údolia je rozťahaný Vorberg s farmárskymi usadlosťami, možnosťami ubytovania a nádherným výhľadom na štyri poprepájané kopce na ktorých sa lyžuje. Dovolenkársky ráz, možnosti prechádzok a blízkosť lanoviek ponúka Rohrmoos, ktorý sa rozprestiera na úpätí kopca Hochwurzen, kúsok od Schladmingu a zjazdoviek kopca Planai či Hochwurzen. 

S DEŤMI

Oblasť Schladming – Dachstein  disponuje výborným detským vybavením, briežkami an učenie, detskými vlekmi a ďalšími atrakciami ako rozprávkové figúrky v detskom svete a podobne. Parkovanie je ideálne umiestnené nedaleko údolných staníc, čiže aj keď nebývate na svahu, netreba sa obávať prenášania zimného náradia a podobne. Stredisko ponúka zľavnené skipassy pre deti a perfektné moderné lanovky, ktorými sa aj tí najmenší vyvezú bezpečne na svah. Mimo lyžovania sa dá s deťmi navštíviť bazénový svet v Schladmingu alebo termálne kúpele s detským bazénom v Altenmarkte (na západ od Schladmingu cca 25km).

AUTOM

Najrýchlejšie sa do oblasti Schladming – Dachstein dostanete rýchlostnou cestou S6 cez Semmering, ďalej od Leobenu po diaľnici A9 do Liezenu a odtiaľ pohodlnou širokou obojsmernou cestou v údolí rieky Enns.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Styria
 • Nadmorská výška
  745 - 1.894m
 • Zimná sezóna
  10.11.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Coburgstraße 52, A-8970 Schladming

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  14
 • Počet sedačiek
  22
 • Počet kabíniek
  8
 • Modré zjazdovky
  46.10 km
 • Červené zjazdovky
  68.30 km
 • Čierne zjazdovky
  8.30 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera:

One Comment

 1. lukas

  Super stredisko, veľa lyžovačky, feeride aj zábava – 🙂

Comments are closed.