lyžovačka v alpách

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

data from iski

Popis strediska

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn sa svojim počtom kilometrov prepojených zjazdoviek radí medzi najväčšie rakúske strediská. Spája štyri horské mestečká – športové centrá, ktoré má v názve. Ponúka vynikajúco pripravené zjazdovky, moderné lanovky a doplnkové služby, ktoré sú v Rakúsku už štandardom ako reštaurácie v útulných chatách na kopci, lyžiarske školy, obchody, ski-bus, parkovanie. Ďalej nás Skicircus ohúri špeciálnymi zjazdovkami pre carving, jazdu na bubnoch, fun slope, snowparkami pre freeski-erov a snowboard-istov. Väčšina lyžiarskych škôl ponúka freeride sprievodcov pre bezpečné užitie si prašanu mimo upravených zjazdoviek. V Skicircus-e sa tomu všetkému hovorí: zimná zábava bez kompromisov!

OKREM LYŽOVANIA

Atrakcie strediska Saalbach Hinterglemm nekončia aktivitami pre lyžiarov, dá sa tu vydovolenkovať aj bez lyží. Stačí si vybrať formu zábavy: zimné turistické chodníky (až 140 km, špeciálny skipas pre turistov), nordic walking, bežkovanie, korčuľovanie, sánkovanie, konské záprahy, prechádzka po lávkach v korunách stromov, výlety na snežniciach, curling, jazda na snežných skútroch a štvorkolkách, prípadne na snežnom ratraku! Stredisko ponúka od januára do marca každý utorok trojhodinovú zimnú túru zimnou scenériou so sprievodcom úplne zdarma. Okolité kopce a prírodu si môežme užiť aj z vtáčej perspektívy pri vyhliadkovom lete helikoptérou.Booking.com

MESTEČKO

Horské mestečká žijú športom už vyše 100 rokov a ich život je tomuto podriadený. Ani v minulosti tomu nebolo inak, keďže sláva Salzburgu do údolia nedosiahla, rozvoj sa začal prejavovať až tesne pred koncom 19. storočia keď sa na okolitých kopcoch začalo postupne lyžovať. Všetky tri mestečká sú ideálne vybavené pre zimnú dovolenku. Okrem ubytovacích kapacít je tu široká ponuka reštaurácií, kaviarní, barov, obchodov. Dajú sa hrať kolky, tenis, alebo navštíviť miestne múzeum lyžovania. Saalbach má príjemnú pešiu zónu v centre dediny a ponúka spolu s blízkym Hinterglemmom (3 km) živú zábavu po lyžovaní v miestnych baroch. Leogang je tichšia dedinka, s roztrúsenými ubytovacími kapacitami, pokojná lokalita zaručuje oddych.

S DEŤMI

Stredisko je veľmi dobre vybavené pre rodiny s deťmi. Ponúka veľa miernych zjazdoviek pre začínajúcich lyžiarikov a perfektnú lyžiarsku škôlku pre prvé oblúky.

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostní cestu po diaľnici smerom na západ z Viedne cez Linz a Salzburg, zo Salzburgu potom cez Bischofshofen a ďalej na západ malebným horským údolím až po Zell am See a potom ešte pár kilometrov sme Saalbach. Alternatíva ale vedie údolím rieky Enns – z Bratislavy cez Semmeringské tunely do Liezenu, cez Schladming až do Altenmarktu, potom kúsok po Tauernskej diaľnici smerom na sever po Bischofshofen, kde sa odbočí do údolia.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Salzburg
 • Nadmorská výška
  840 - 2.096m
 • Zimná sezóna
  01.12.2017- 08.04.2018

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  19
 • Počet sedačiek
  22
 • Počet kabíniek
  29
 • Modré zjazdovky
  140 km
 • Červené zjazdovky
  112 km
 • Čierne zjazdovky
  18 km
 • Freeride
  n/a

Online kamera: