lyžovačka v alpách

Bad Hofgastein – Ski amade

data from iski

Popis strediska

Údolie Gastein otvára skutočne širokú paletu možností pre ideálnu zimnú dovolenku pre návštevníkov od rodín s deťmi, začiatočníkov, skúsených carvingových lyžiarov až po milovníkov hlbokého snehu a dobrodružstva v backcountry. Spojením štyroch stredísk v údolí vznikla skutočne mamutia ponuka lyžiarskych možností na perfektne upravených zjazdovkách. Stredisko patrí do areálu Ski Amadé a teda môžete na jeden skipas lyžovať aj v ďalších strediskách ako Schladming – Dachstein, Flachau, Zauchensee… Gastein má ale ešte jedno lákadlo, ktorým sa môže pochváliť a to je vychýrená kúpeľná tradícia v tejto lokalite.

Dorfgastein

„Najnižšie“ položený Dorfgastein poskytuje svojich 80 km zjazdoviek (23 modrých, 51 červených, 6 čiernych), ktoré sú dokonca ďalej prepojené lyžmo s ponukou zjazdoviek v Grossartal. Najnižšie je v úvodzovkách, keďže najvyššia horská lanovková stanica v Dorfgasteine je v nadmorskej výške 2033 m n. m. Toto stredisko priateľské k rodinám, ponúka rôznorodé zjazdy a nádherné panoramatické výhľady.

Bad Hofgastein a Bad Gastein

Z týchto dvoch horských mestečiek sa dá vyviezť do rozľahlého komplexu prepojených zjazdoviek a vlekov Schlossalm – Angertal – Stubnerkogel (max 2300 m n. m.), kde okrem iného nájdeme aj 8 km dlhý zjazd, ktorý prekonáva 1440 výškových metrov. Dajú sa nájsť aj začiatočnícke zjazdovky, a vlek pre úplných nováčikov v údolí Angertal. Kúsok za Bad Gasteinom sa nachádza ďalší kopec s názvom Graukogel (max 2007 m n. m.), kde si prídu na svoje zdatní lyžiari.

Super je, že väčšinu zjazdoviek lemuje les, čiže aj počas dní s horšou viditeľnosťou sa tu dá bezpečne vylyžovať.

Sportgastein

Sportgastein (1590 – 2650 m n. m.) sa môže zdať troška od ruky, a neláka obrovským počtom lanoviek alebo upravených zjazdoviek, je to ale nádherné mini-stredisko v alpínskom prostredí kde si na svoje prídu najmä tí, ktorí bažia po freeride v hlbokom „púdri“, milovníci bubnových zjazdov, ale aj bežní lyžiari bažiaci po neopakovateľných panorámach. V alpínskom prostredí treba ale dbať na bezpečnosť a nepreceňovať svoje sily.

Snowpark Gastein – „cool“ triky a výborná atmosféra. Gastein je uznávaná mekka freeride jazdenia, každý plnokrvný freestyle nadšenec ide priamo na kopec Stubnerkogelbahn, kde sa nachádza snowpark. Perfektne tvarované prekážky a línie pre každú úroveň jazdenia a ak po tomto zážitku nemáte dosť adrenalínu, môžete si zajazdiť v poriadnom powderi. Na začiatku parku je chill out zóna a na konci sedačky, lehátka a piknikové stoly. Najmä na jar je snowpark zaliaty slnkom, čo robí atmosféru ešte lepšou.

Aj keď 208 km zjazdoviek, rodinné svahy, carvingové aj freeride trasy znejú lákavo, pre tých, ktorí si chcú spestriť jazdenie, je tu aj funslope na kopci Schlossalm s dĺžkou 650 m. Nezáleží na veku či skúsenostiach, vďaka miernym sklonom je trať aj pre nováčikov a každému vyčarí úsmev na tvári.Booking.com

OKREM LYŽOVANIA

Gasteinske údolie je známe termálnymi prameňmi a kúpeľníctvom. Príjemné chvíle zábavy alebo relaxu sa dajú stráviť v kúpeľoch Alpentherme v Bad Hofgasteine, kde sa dá vyšantiť aj s deťmi vo Family World, alebo vo Felsentherme v Bad Gasteine. Pohyb na čerstvom vzduchu okrem bežkovania (45km dráh) a sánkovania môže znamenať aj zimnú túru (100km udržiavaných chodníkov) alebo prechádzku na snežniciach. Rozprávkovú zimnú atmosféru si môžete vychutnať v saniach s konským záprahom. Odporúčame tiež nevynechať prechádzku a užiť si jedinečný „nadhľad“ z fantastického visutého mosta v nadmorskej výške 2300 m n. m.

MESTEČKÁ

Dorfgastein si dodnes zachoval príjemnú dedinskú atmosféru, ponúka ale všetky potrebné služby a je mimoriadne dobre pripravený na rodiny s deťmi, keďže sa tu nachádza veľa zjazdoviek vhodných na učenie.

Bad Hofgastein je centrom Gasteinského údolia, v centre mestečka je pešia zóna s obchodmi, reštauráciami a hotelmi. Mestečko charakterizuje elegantná architektúra, nádherné okolie a všetky atrakcie údolia na skok.

Bad Gastein s nadmorskou výškou nad 1000 m.n.m. garantuje čistý alpský vzduch, ponúka termálny prameň a kúpele, všetko umiestnené v nádhernom alpskom prostredí Národného Parku Hohe Tauern. Kúpeľná architektúra dotvára zaujímavú a jedinečnú atmosféru mestečka podtrhnutú blízkosťou lyžiarskych svahov či turistických chodníkov.

S DEŤMI

Rozloha a variabilita strediska znamená, že si na svoje prídu všetci členovia rodiny a tých najmenších čaká učenie sa lyžovať napríklad v detskom svete Gasti-Park v Dorfgasteine s „čarovnými“ kobercami, ktoré deti vyvezú hore briežkom a veľa rozprávkových atrakcií, ktoré zaručene zabavia deti trénujúce správny zjazdársky postoj. Vyšantiť sa s deťmi mimo lyžovania, sánkovania a iných snežných radovánok dá v spomínaných kúpeľoch. Stredisko ponúka detské oddelenia v niektorých horských reštauráciách, Fun Center na kopci Stubnerkogel a samozrejme zľavy pre deti.

 

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Salzburg
 • Nadmorská výška
  870 - 2.300m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  Bundesstraße 567, A-5630 Bad Hofgastein

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  4
 • Počet sedačiek
  8
 • Počet kabíniek
  5
 • Počet kabín
  1
 • Počet "zubačiek"
  1
 • Modré zjazdovky
  30.60 km (10)
 • Červené zjazdovky
  52.50 km (17)
 • Čierne zjazdovky
  2.60 km (3)
 • Freeride
  1.30 km

Online kamera: