lyžovačka v alpách

Folgarida – Marilleva – Val di Sole / Dolomiti di Brenta

data from iski

Popis strediska

Príjemné lyžiarske stredisko Folgarida – Marilleva v krásnom prostredí na hranici národných parkov Stelvio a Adamello-Brenta. Hore kopcom lyžiarov odvezú super-moderné lanovky a opačným smerom si užívajú veľkú ponuku miestnych zjazdov. Všetko s fantastickými výhľadmi na okolitú scenériu Brentských Dolomitov. Stredisko je prepojené aj so susednou Madonnou di Campiglio a od sezóny 2011/2012 aj s Pinzolom (celá oblasť spolu má názov Campiglio Dolomiti di Brenta Val Rendena Val di Sole). Celková dĺžka zjazdoviek tak narástla na 150 km. Marilleva je kopcom, ktorý praje najmä začiatočníkom a milovníkom miernejších zjazdov až na pár výnimiek. Strmšie svahy vo Folgaride potešia tých, ktorí sa radi na lyžiach popasujú aj s náročnejším terénom. Vo Folgaride sa nachádza aj čierna zjazdovka – FIS trať Nera Folgarida, ale tiež aj veľmi obľúbené červené zjazdovky. Z Marillevy 900 vyvezie lyžiarov za pár minút kabínková lanovka do Marillevy 1400, odkiaľ začínajú ďalšie lanovky a zjazdovky. V prípade sezóny skúpejšej na sneh ako je obvyklé garantuje výborné podmienky na lyžovanie efektívny systém umelého zasnežovania. Ak by sa niekomu zdalo 150 km zjazdoviek málo, pri kúpe skipasu Skirama Dolomiti získa jeho majiteľ prístup k celkovo 380km zjazdoviek v rôznych strediskách Brentských Dolomitov.

OKREM LYŽOVANIA

Mezzana ponúka 6 km bežkársku trať, keď spočítame všetky trate v regióne dostaneme čislo 55 km. V údolí Val di Sole sú tiež možnosti jazdy na koňoch, alebo jazdy v saniach s konským záprahom, dá sa tu korčuľovať (Mezzana, Folgarida) alebo navštíviť liečivé termálne kúpele v Peio (16 km od Mezzana) alebo Rabbi (18 km od Mezzana). Pekný výlet je tiež do 20 km vzdialeného mestečka Madonna di Campiglio. Krytý bazén alebo saunu nájdeme vo všetkých spomínaných turistických strediskách vo verejnosti prístupných wellneess centrách väčšich hotelov, alebo sa dá navštíviť Aquacenter v mestečku Malé (10 km od Mezzana) s 25 m bazénom, detským bazénom a vírivkami. V údolí Val di Sole je tiež veľa možností pre výlety na snežniciach, zimnú turistiku a nordic walking.Booking.com

MESTEČKÁ

Mestečko Mezzana je turistickým centrom údolia Val di Sole, ktoré si ale zachováva aj svoj pôvodný charakter, stále sa tu obyvatelia venujú poľnohospodárstvu, pestujú dobytok. V dedine sa nachádza syrová výrobňa Presanella. Marilleva 900 je lyžiarska dovolenková dedina 800m od Mezzany. Nachádza sa tu kompletná infraštruktúra pre dovolenkárov, ubytovacie zariadenia, reštaurácie, obchody, požičovne. Ubytovacie zariadenia sú prepojené pešou zónou s lanovkami. Nad Marillevou 900, 500 výškových metrov nad údolím sa nachádza druhá časť dovolenkovej dediny – Marilleva 1400. Vedie sem ľahko zjazdná cesta ale aj lanovka z údolia. Aj vo vyššie položenej Marilleve 1400 nájdu dovolenkári všetku potrebnú infraštruktúru pre zimnú dovolenku. Meno dediny Marilleva má vraj tento bizarný pôvod – je to spojenie slov vo údajne často opakovanom výkriku miestnych žien v taliančine „Marí levá“ (manžel vstávaj!).

S DEŤMI

Lyžiarske stredisko Folgarida – Marilleva je miestom, kde si užije dovolenku celá rodina. Je tu celá paleta miest na hranie, kde si deti užijú zábavu, tri rodinné parky a najpriateľskejší lišiak v celých Dolomitoch – maskot Snowy. Väčšina ubytovania je pri lyžiarskych svahoch a lanovkách, odpadajú presuny autami. Marilleva ponúka veľké množstvo modrých zjazdoviek pre menších lyžiarov, ktorí potrebujú miernejší svah pre cibrenie techniky na lyžiach. Nájdu sa aj strmšie svahy pre tých, ktorí robia rýchle pokroky. Miestne školy a požičovne tiež myslia na svojich najmenších zákazníkov, a stredisko ponúka detské zľavy. Bonusom je zimný park hier Scivolandia v údolí v dedine Mezzana, kde sa deti zahrajú na snehu aj bez lyží, sú tu rôzne šmykľavky a ďalšie atrakcie

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostňuje cestu cez Viedeň, Linz, Salzburg a Innsbruck, ďalej cez Brennerský priesmyk na juh do Talianska, cez Bolzano. Z Bolzana je to ešte asi 90 km, najprv po diaľnici a potom od Mezzolombardo už mimo diaľnice.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Trento
 • Nadmorská výška
  1.270 - 2.180m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  P.le Telecabina 30, I-38025 Folgarida

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  5
 • Počet sedačiek
  14
 • Počet kabíniek
  7
 • Modré zjazdovky
  23.60 km (19)
 • Červené zjazdovky
  30.40 km (11)
 • Čierne zjazdovky
  8.10 km (5)
 • Freeride
  n/a