lyžovačka v alpách

Madonna di Campiglio / Dolomiti di Brenta

data from iski

Popis strediska

Meno tohoto strediska má cveng aj ďaleko za talianskymi hranicami, a niet sa čomu čudovať. Pýši sa nielen veľkým počtom kilometrov zjazdoviek a ďalšími možnosťami športového vyžitia. História mesta Madonna di Campiglio je spojená s dovolenkárskym cestovným ruchom už dlhé desaťročia a medzi jej častých hostí v zime aj v lete patrili stredourópske šľachtické rodiny, dokonca cisár Franz-Jozef a princezná Sissi. Elegantné mestečko obklopujú hory so zjazdovkami rôznej náročnosti, vleky začínajú priamo v centre. Od sezóny 2011/2012 je sieť zjazdoviek dlhšia vďaka prepojeniu so susedným Pinzolom a prelyžovať sa dá aj do ďalšieho susedného strediska Folgarida-Marilleva. Väčšina zjazdoviek je s pohodlným sklonom ideálna pre pokročilých lyžiarov. Nájdu sa aj náročné čierne svahy, ale rovnako aj široké mierne pláne pre začiatočníkov. Cieľom väčšiny lyžiarov je prelyžovať cez deň čo najviac z obrovskej pospájanej ponuky kilometrov rôznorodých zjazdoviek od Pinzola cez Madonnu až po Folgaridu Marillevu a späť. Zjazdovky sú na úrovni lesa ale aj nad ňou, terén sa strieda, sú tu aj freeride terény, halfpipe a snowpark. Po lyžovaní vypukne zábava v miestnych vyhlásených aprés-ski baroch.

OKREM LYŽOVANIA

Oblasť okolo Madonny di Campigilio a Pinzola má v ponuke terény a trate pre bežkovanie (cca 27 km), 3 km trate pri Carisolo sú osvetlené a dajú sa používať až do 22:00. Fantastické pohľady na okolie dedín, tiché lesy a výhľady na Brentské dolomity sa dajú zažiť aj pri zimných peších túrach. Pešie túry sa dajú absolvovať aj na snežniciach po značených tratiach ale aj mimo nich objavujúc nové terény, so sprievodcom alebo aj bez neho. Zimnú prírodu si môžme vychutnať aj zo saní ťahaných psím záprahom. Korčuľovať sa dá na zamrznutom rybníku v Madonne di Campiglio v najstudenšom zimnom období, alebo celú zimu na modernom krytom klzisku v Pinzole. Krytá plaváreň sa nachádza v  Spiazzo Rendena (20 km od Madonna d. C.) s 25 m bazénom a detským bazénom. Menšie bazény a wellness centrá prístupné širokej verejnosti aj mimo ubytovaných hostí sa nachádzajú aj v hoteloch priamo v Madonne di Campiglio a v Pinzolo (Centro Pineta). V mestečku Caderzone, 4 km od Pinzola a 17 km od Madonny d. C. sú termálne kúpele Terme Val Rendena so širokou ponukou procedúr a wellness centrom.Booking.com

MESTEČKÁ

Madonna di Campiglio je elegantné mestečko v 1550 m nadmorskej výške, ktorého centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami a barmi. Talianske chute sa dajú výborne preniesť aj domov z dovolenky v prípade nákupu v miestnych lahôdkových predajniach (miestne syry, salámy, víno). Živé centrum s aprés-ski barmi a promenádou nabáda k večernej prechádzke. Mestečko má aj nádherné okolie.

Malebná dedinka Pinzolo je vzdialená od Madonny di Campiglio 14 km a obkolesuje kostolík zo 14. storočia. Táto príjemná dedinka tiež ponúka všetky potrebné vymoženosti pre ideálnu zimnú dovolenku. Sú tu obchody, reštaurácie, bary, pizzerie.

S DEŤMI

Pinzolo a Madonna di Campiglio sú strediská, kde nájdeme množstvo vhodných svahov pre rodiny s deťmi. Moderné lanovky sú väčšinou pohodlné sedačky a kabínky umožňujúce transport bez stresu. Stredisko je poprepájané lanovkami, čiže nie je treba prekonávať dlhé vzdialenosti autom a skibusom. Vyslovene čiernych strmých zjazdoviek nie je veľa, väčšina terénov je vhodná pre celú rodinu. Stredisko ponúka lyžiarsku školu s detským svetom pre malých lyžiarov a detské zľavy zo skipasov.

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostňuje cestu cez Viedeň, Linz, Salzburg a Innsbruck, ďalej cez Brennerský priesmyk na juh do Talianska, cez Bolzano. Z Bolzana je to ešte asi 100km, najprv po diaľnici a potom od Mezzolombardo už mimo diaľnice.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Trento
 • Nadmorská výška
  850 - 2.580m
 • Zimná sezóna
  25.11.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Via Presanella, 12, I-38086 Madonna di Campiglio

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  1
 • Počet sedačiek
  13
 • Počet kabíniek
  5
 • Modré zjazdovky
  22 km (12)
 • Červené zjazdovky
  23 km (16)
 • Čierne zjazdovky
  5 km (6)
 • Freeride
  n/a