lyžovačka v alpách

Loser – Altaussee – Schneebären

data from iski

Popis strediska

Stredisko Loser nebýva samozrejmým výberom lyžiarov, množstvo nadšených klientov, ktorí sa sem už pár rokov vracajú ale naznačuje, že neprávom. Má výborné terény pre začiatočníkov a deti, zajazdia si tu aj zdatní lyžiari, nájdu sa tu pekné freeride-ové a skialpinistické terény, snowpark. O sneh sa tu neobávajú, aj počas zím kde iné strediská vsádzali len na umelé zasnežovanie v Loseri bolo snehu na rozdávanie. V Rakúsku tomu hovoria „schneeloch“- snežná diera. Znie to nelichotivo, ale pre našinca nadšeného zimnou prírodou je to ako tá najkrajšia zdrobnelina. A vraj sa tu stresu hovorí dovidenia, sem nemá vstup.

Stredisko a celé okolie navodzuje príjemnú zimnú dovolenkovú atmosféru, ponúka pohodlné moderné sedačky a žiadne zástupy ľudí, príjemné apres-ski v miestnych baroch a horských reštauráciách. Veľa zjazdoviek a terénov je nad úrovňou lesa a s fantastickými výhľadmi. Viacdenné permanentky platia v celej oblasti Schneebärenland kam okrem Loseru patrí Tauplitz – cca 23 km,  35 km vzdialený Planneralm a výborný Riesneralm – asi 40 km. Pri dlhšom pobyte, alebo cestou domov sa dá teda zaskočiť vyskúšať svahy aj na tieto spriatelené kopce.

OKREM LYŽOVANIA

Výhľady na Dachsteinsky masív a Ausserland sú jedinečné, idylická zimná krajina pozýva na prechádzku, výlet na snežniciach alebo hodinku nordic walking-u na upravenom chodníku. V celom regióne Ausseerland je 200 km tratí pre bežkovanie a hneď v údolí pod vlekmi strediska je krásny 15 kilometrový okruh. Korčuľovať sa dá na jazerách Altaussee alebo vzdialenejšom Grundlsee, to že je ľad dosť hrubý zistíte najmä podľa toho koľko miestnych sem smeruje za zábavou na ľade. Cca 23km vzdialený Bad Mitterndorf ponúkne oddych a relax v termálnych kúpeľoch Grimming Therme.Booking.com

MESTEČKÁ

Altausee sa nachádza na brehu rovnomenného jazera cca 7km od vlekov. Mestečko očarí svojich návštevníkov polohou a výhľadmi na hory obkolesujúce jazero. Klimatické kúpele Altaussee sú ideálnym miestom pre trávenie času na čerstvom vzduchu, mestečko je vyhľadávanou turistickou destináciou aj v lete. Región bol v histórii dôležitý pre ťažbu soli, ktorá tu prebiehala od stredoveku. Dnes má Altaussee cca 2000 obyvateľov a väčšina jeho atrakcií leží v tesnej alebo väčšej vzdialenosti v okolitej pokojnej prírode.

S DEŤMI

Loser je obľúbené rodinné stredisko vďaka svojej pokľudnej atmosfére, vďaka nepreplneným svahom, ktoré majú poväčšine sklon ako stvorený pre zdokonaľovanie. Rodičia s deťmi najčastejšie využívajú fantastické ubytovanie v komplexe Hagan Lodge, komfortne postavené priamo v stredisku bez ďalšej nutnosti prepravy. Loser ponúka detský vlek a zjazdovku pre deti, ktoré sú úplní začiatočníci, detské zľavy a lyžiarsku škôlku.

AUTOM

Loser je ľahko a rýchlo dosiahnuteľný, vzdialenosť z Bratislavy je cca 337 km, a cesta vedie cez Wiener Neustdadt, Semmering, Leoben, Liezen. Za Liezenom sa odbočí na sever smerom na Tauplitz od ktorého je vydialoenosť ešte asi 25km. Až po Liezen sa ide po rýchlostných cestách a diaľniciach.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Styria
 • Nadmorská výška
  800 - 1.800m
 • Zimná sezóna
  02.12.2017- 02.04.2018
 • Adresa strediska
  Lichtersberg 84, A-8992 Altaussee

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  4
 • Počet sedačiek
  4
 • Modré zjazdovky
  18 km
 • Červené zjazdovky
  12 km
 • Čierne zjazdovky
  3 km
 • Freeride
  n/a