lyžovačka v alpách

Tauplitz / Bad Mitterndorf – Schneebären

data from iski

Popis strediska

Tauplitz je jedno z tých obľúbených stredísk, ktoré vidíme pred našimi očami rásť. Posledný prírastok – dlhočizná moderná 8-miestna kabína Mitterstein stredisku pridalo veľké množstvo skutočne vynikajúcich svahov. V prípade dobrých snehových podmienok sa na lyžiach dostanete až do dedinky Bad Mitterndorf. Každoročne fantastická snehová nádielka robí z Tauplitzu obľúbené stredisko aj pre tých, ktorí sa občas povozia v snehu mimo vyznačených zjazdoviek. Ostatným dáva absolútnu istotu, že sa tu bude lyžovať neskoro do jari.

Skutočne jedinečné výhľady na okolité hory, veľa slnečných dní napriek častým snehovým zrážkam – Tauplitz vie asi čarovať. Zjazdovky sú príjemne široké a z väčšej časti sú nad hranicou lesa. Akurátny sklon majú miestne športové červené a nároční lyžiari si nájdu aj strmšie svahy, ktoré sa ale dajú vždy príjemne obísť miernejším terénom. Tauplitz ponúka aj veľké množstvo miernych svahov pre začiatočníkov. Viacdenné permanentky platia v celej oblasti Schneebarenland kam okrem Tauplitzu patria aj okolo 30 km vzdialené strediská Loser-Altausee, Planneralm a výborný Riesneralm.

OKREM LYŽOVANIA

Tauplitz a jeho okolie má množstvo fanúšikov aj v radách bežkárov. Ponúka asi cez 100 km bežkárskych tratí v rôznych terénoch v údolí aj na náhornej plošine v 1650 m n. m. Táto plošina tvorí prirodzene akési centrálne miesto strediska, je tu aj 5 km dlhý zimný turistický chodník, ústia sem zjazdovky, dá sa tu oddýchnuť a občerstviť v reštaurácii. Zimná turistika a prechádzky na snežniciach sú obľúbenou aktivitou nelyžiarov a ďalší panoramatický chodník nájdu ešte o niečo vyššie v nadmorskej výške 1965 m n. m. Charakter strediska nabáda na prechádzky s úžasným výhľadom na okolité kopce a prírodu. Treba sa len vyviezť hore lanovkou a nechať sa očariť. Prechádzky sú možné samozrejme aj v údolí (10 km chodníkov), dá sa tu aj korčuľovať, či sánkovať, previezť sa v konskom záprahu. Za zmienku ešte jednoznačne stoja vynikajúce kúpele Grimming Therme s termálnymi bazénmi, saunovým svetom a športovým bazénom.

MESTEČKÁ

Tauplitz a Bad Mitterndorf (vzdialenosť cca 7 km) sú menšie mestečká s pôvodnou dedinskou zástavbou.  V súčasnosti slúžia najmä ako dovolenkové centrá s penziónmi a hotelmi. Nachádzajú sa tu reštaurácie, kaviarne, bary, obchody so športovým potrebami, požičovne a podobne. Z oboch mestečiek sa dostanete do strediska lanovkou – z Tauplitzu sedačkou a z Bad Mitterndorfu kúsok smerom nad dedinu skibusom a potom modernou 8-miestnou gondolou. V prípade ubytovania ďalej od týchto mestečiek, nie je problém sa sem priblížiť autom a zaparkovať buď blízko lanoviek alebo v dedinke Bad Mitterndorf odkiaľ už premáva každú chvíľu skibus ku gondole. Zimné športy od zjazdového lyžovania, cez bežkovanie až po lety na lyžiach sú v tomto regióne doma. Ďalšou turistickou atrakciou je najväčší prírodný skokanský mostík na svete pre lety na lyžiach cca 3 km od centra Tauplitzu.

S DEŤMI

Terénov na učenie je pre deti v Tauplitzi dostatok. Stredisko ponúka zľavy na detské skipasy, lyžiarske školy aj pre deti. Priamo v dedine Bad Mitterndorf sa nachádza detský vlek s detskou lyžiarskou škôlkou. Okrem lyžovania, sánkovania a iných zimných radovánok sa s deťmi oplatí navštíviť aj kúpele Grimming Thermen. Kúpele ponúkajú aj rodinnú zónu, kde sa vyšantia menšie aj väčšie deti mimo pokľudného termálneho oddelenia kúpeľov.

AUTOM

Cesta do Tauplitzu je jeden z mnohých dôvodov jeho obľúbenosti. Vzdialenosť je len 316km z Bratislavy a cesta cez Wiener Neustdadt, Semmering, Leoben, Liezen a ďalej do Tauplitzu mimo rýchlostných ciest nebýva väčšinu roka preplnená.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Styria
 • Nadmorská výška
  900 - 1.965m
 • Zimná sezóna
  01.12.2017- 08.04.2018
 • Adresa strediska
  Nr. 71, A-8982 Tauplitz

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  ---
 • Počet vlekov
  12
 • Počet sedačiek
  4
 • Počet kabíniek
  1
 • Modré zjazdovky
  18 km
 • Červené zjazdovky
  19 km
 • Čierne zjazdovky
  6 km
 • Freeride
  n/a

One Comment

 1. Fero

  Obľúbený Tauplitz, super lyžovačka vždy !!

Comments are closed.