lyžovačka v alpách

Mölltaler Gletscher

data from iski

Popis strediska

Vďaka ľadovcu a nadmorskej výške je Mölltaler Gletscher (Mölltalský ľadovec) celoročným lyžiarskym strediskom (od polovice júna do polovice mája). Od jesene do jari v hlavnej lyžiarskej sezóne ponúka istotu fantastických snehových podmienok s výškou snehovej pokrývky dosahujúcou až 450 cm uprostred zimy. Zjazdovky sú rôznej náročnosti od tréningových svahov profesionálov cez fantastické carvingové kopce až po začiatočnícke svahy a vleky pre zlepšovanie oblúčikov. Okrem toho ponúka Mölltal aj terén pre freeride.

Všetky viac-dňové (od 1,5 dňa) permanentky platia na Mölltalský ľadovec, ale aj na Ankogel a v ďalších siedmich strediskách v Korutánsku a východnom Tirolsku (napríklad lanovky v Lienzi). Blízky Ankogel (12 km z Obervellachu) je vynikajúcim cieľom pre spestrenie lyžovačky v tomto regióne. Ponúka perfektné terény – väčšinou nad hranicou lesa, je obľúbený aj medzi tými kto vyhľadávajú jazdu mimo upravených zjazdoviek. Je tu 17,8km zjazdoviek, z toho 9,3 km červených, dve veľkokapacitné kabínky a 4 kotvy. Lyžuje sa od 1 287 m do 2 636 m nad morom.

OKREM LYŽOVANIA

Výhľad z panoramatickej reštaurácie „Ice Palace“ v 2 800 m n. m. určite stojí za výlet hore na ľadovec aj pre nelyžiarov. Stredisko ponúka upravované bežkárske trate (cca 40km aj s ponukou Ankogelu), zimné turistické chodníky (11km aj s ponukou Ankogelu), dá sa tu sánkovať (3km dráh), korčuľovať, vybehnúť na výlet na snežniciach, zahrať si tenis, navštíviť saunový svet (4 druhy sáun) s krytým bazénom v Obervellachu, prípadne fitness centrum.

MESTEČKÁ

Väčšina ubytovacích kapacít sa nachádza v dedinkách Flattach alebo Obervellach (6 km vzdialenosť), prípadne v ich blízkom okolí. Dedinky sú obkolesené prírodou národného parku Hohe Tauern, ponúkajú čisté prostredie a vzduch sú ideálne na revitalizáciu tela a duše. Väčšina hostí prichádza s cieľom aktívneho pohybu v prírode, a trávenia času v pokojnom a zdravom prostredí. Obe dedinky ponúkajú okrem ubytovania aj bežné služby ako obchody a reštaurácie. Obervellach navyše ponúkne aj spomínanú plaváreň so saunovým svetom.Booking.com

S DEŤMI

Vedľa vrchnej stanice Gletscher express-u sa nachádzajú výborné vleky a mierne zjazdovky na učenie pre deti. Vyššie v stredisku sa tiež dajú nájsť miernejšie zjazdovky vhodné pre deti. Stredisko ponúka detské lyžiarske kurzy, zľavy pre deti. V dedinke Flattach sa nachádza „snežný dobrodružný svet“, kde sa nachádza aj malý vlek. Okrem toho sú tu rôzne snežné atrakcie, dá sa sánkovať, je tu malý kolotoč a „čarovný koberec“, ktorý vyvezie lyžiarikov a sánkarov hore briežkom. Detský bazén pre najmenších nájdeme v plavárni v Obervellachu.

AUTOM

Ciest je viac, no najobľúbenejšia vedie z Bratislavy pohodlne po diaľnici na juh cez Graz a Klagenfurt, tesne pred Villachom odbočka smerom na Spittal an der Drau, odkiaľ je už do Flattachu alebo Obervellachu na skok. Cestovať sa dá napríklad aj cez Semmering, Leoben, Judenburg a ďalej už mimo rýchlostnej cesty cez Murau, Sankt Michael im Lungau, Katchberg a potom na západ smer Obervellach, kilometrovo je to síce kratšia cesta ale môže trvať dlhšie keďže sa ide veľmi dlho mimo rýchlostných ciest.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Rakúsko
 • Okres
  Carinthia
 • Nadmorská výška
  1.200 - 3.122m
 • Zimná sezóna
  15.06.2017- 13.05.2018
 • Adresa strediska
  Innerfragant 46, A-9831 Flattach

Lyžiarske informácie

 • Stav snehu
  270 cm
 • Počet vlekov
  2
 • Počet sedačiek
  5
 • Počet kabíniek
  1
 • Počet "zubačiek"
  1
 • Modré zjazdovky
  5.20 km (6)
 • Červené zjazdovky
  7.70 km (8)
 • Čierne zjazdovky
  4.50 km (3)
 • Freeride
  6.70 km