lyžovačka v alpách

Pejo 3000 / Val di Sole

data from iski

Popis strediska

Veľkosť nie je všetko pri zimných strediskách a preto predstavujeme Pejo 3000. Jedno z najstarších dovolenkových miest v talianskych alpách s históriou siahajúcou do polovice 17. storočia, známe vďaka termálnym prameňom a nádhernému prostrediu národného parku Stelvio. Paradoxom je, že toto menšie stredisko počtom zjazdoviek je zároveň jedno z iba dvoch miest vo Val di Sole, kde sa lyžuje až z alpínskych polôh v trojtisícovej nadmorskej výške. Scenéria, ktorá sa naskytne nepotrebuje komentár a panoramatická lanovka dovolí lyžiarom perfektne si vychutnať výhľady. Mini stredisko ponúkne maxi dlhý zjazd – 8 km s prevýšením 1600 m. A ponuka nekončí superlatívmi o nadmorskej výške a dĺžke zjazdu, ponúkne aj pokojnú atmosféru, ideálnu pre rodiny s deťmi a tých, ktorí si užijú hory a okolitú prírodu aj bez zástupov ďalších lyžiarov a s tým spojeného „humbuku“ veľkých stredísk. Ďalšie plus má Pejo na konte vďaka termálnemu prameňu a modernému wellness centru. Je to jednoducho stredisko, ktoré možno nie je pre každého, alebo nie na každú lyžovačku, ale má fantastické prednosti pre tých ktorí hľadajú relax v alpínskom prostredí. Ak by bol predsa len dopyt po zmene Val di Sole ponúka ďalšie možnosti lyžovania v len 16 km vzdialenom stredisku Folgarida – Marilleva prepojenom s Madonnou di Campiglio alebo v Passo Tonale/Ponte di Legno (24 km).

OKREM LYŽOVANIA

Údolie Val di Pejo praje aj výletníkom a kultúrnym turistom popri športovcoch a ľuďoch hľadajúcich ozdravný a relaxačný pobyt. Navštíviť a vidieť sa oplatí drevené oltáre a fresky v kostoloch dedín Cogolo a Cellentino, múzeum Prvej svetovej vojny, alebo výrobňa syra v Pejo Paese. Najviac je ale Pejo známe svojou liečivou vodou a znovuotvorenými/vynovenými kúpeľmi v Pejo Fonti. Voda je účinná pri problémoch s trávením, reumatických a kožných problémoch. Fanúšikovia bežkovania obľubujú bežkárske centrum v Cogolo, ďalšie trate nájdu v priľahlom Val di Sole. Neďaleko Peio Fonti nájdeme Wildlife area park, kde je možné pozorovať miestnu faunu a flóru zalesnenej časti národného parku. Miestni sprievodcovia poskytnú okruh a informácie o miestnych druhoch zvierat. Bežkárske trate sa dajú použiť aj ako vodítko k zimnej turistike a prechádzkam. Ďalšie možnosti pre zimnú turistiku sú v Celentino, Pejo, Cogolo. Nájdeme aj značené chodníky a trasy rôznorodé v náročnosti na kondíciu a vybavenie.Booking.com

MESTEČKO

Väčšina ubytovacích kapacít sa nachádza v kúpeľnom mestečku Pejo Fonti odkiaľ začínajú aj lyžiarske vleky. V údolí sú aj ďalšie dedinky, z ktorých lyžiarov prevezie k lanovkám bezproblémovo miestny skibus. V centre mestečka Peio Fonti nájdeme termálne kúpele, ktorých liečivé účinky boli zdokumentované prvýkrát už v 16.storočí. Dlhá história tohto miesta ako termálnych a vzdušných kúpeľov nezmenila charakter dedinky. Dodnes fascinuje návštevníkov svojou horskou a pokojnou atmosférou. Kúpele ponúkajú bazén, rozsiahle wellness a saunové centrum, zdravotné centrum a fitness. Pejo Fonti poskytne všetky potrebné služby zimným dovolenkárom – požičovňa, obchod, reštaurácie, kaviarne a pod. V Pejo Fonti a v Cogolo je aj možnosť korčuľovania.

S DEŤMI

Pokojná atmosféra strediska a množstvo terénov na učenie. Pejo 3000 je ideálne stredisko pre rodiny s deťmi. Ponúka detské zľavy, detský svet s lyžiarskou škôlkou Cirmolino Club. V Biancaneve Snowparku v Cogolo sa deti zahrajú v snehu, môžu sa šmýkať dole kopcom na bobocha lebo nafukovacích kolesách, ale aj učiť sa lyžovať.

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostňuje cestu cez Viedeň, Linz, Salzburg a Innsbruck, ďalej cez Brennerský priesmyk na juh do Talianska, cez Bolzano. Z Bolzana je to ešte asi 100km, najprv po diaľnici a potom od Mezzolombardo už mimo diaľnice.

Informácie o stredisku

 • Krajina
  Taliansko
 • Okres
  Trento
 • Nadmorská výška
  1.160 - 3.000m
 • Zimná sezóna
  -
 • Adresa strediska
  Piazzale Telecabina, 1, I-38020 Peio Terme

Lyžiarske informácie

 • Počet vlekov
  1
 • Počet sedačiek
  3
 • Počet kabíniek
  1
 • Počet kabín
  1
 • Modré zjazdovky
  4.32 km (4)
 • Červené zjazdovky
  9.44 km (5)
 • Čierne zjazdovky
  2.24 km (2)
 • Freeride
  n/a